Radisson Hotel Group ma nową Dyrektor Regionalną Polski Południowej - Lidię Wiszniewską

Radisson Hotel Group ma nową Dyrektor Regionalną Polski Południowej - Lidię Wiszniewską

Pani Lidia Wiszniewska od lutego została nową Dyrektor Regionalną Polski Południowej w Radisson Hotel Group. Zarządza tym samym 6 polskimi hotelami tej sieci, w tym obiektami pod szyldem takich marek, jak Radisson Blu i Park Inn by Radisson. Warto podkreślić, że p. Lidia jest jedną z pierwszych kobiet w regionie EMEA na tak wysokim stanowisku. 

Którymi dokładnie hotelami zarządza od lutego p. Wiszniewska?


Oprócz zarządzania tymi 6 hotelami, jednocześnie również sprawuje funkcję Dyrektor Generalnej hoteli Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Krakowie. 

Pani Lidia Wiszniewska nie trafiła na łatwy czas polskiego hotelarstwa. Jednym z jej nowych wyzwań będzie przeprowadzenie podległych jej obiektów przez aktualny kryzys w branży hotelarskiej związany z pandemią. Kolejnym wyzwaniem będzie wejście hoteli na nowy poziom digitalizacji z planowanym wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego.  

„Jestem z natury osobą bardzo dynamiczną, ale konsekwentną i zdeterminowaną w działaniu – trzymam się założonego planu, a gdy nagle zmieniają się okoliczności szukam jak najlepszych dróg modyfikacji jego założeń. Uważam, że zawsze jest coś, co można zrobić lepiej, inaczej, sprawniej”. 

Pani Lidia mówi, że nie boi się podjąć ryzyka i zdaje sobie sprawę z czekających ją wyzwań.

Współpracownicy mówią o Lidia Wiszniewskiej, że ta posiada doskonałe zdolności strategiczne, przywódcze i interpersonalne. Zawsze jest pełna energii i zorientowana na wyniki. Podobno zawsze stara się otaczać osobami o zróżnicowanych umiejętnościach.

P. Lidia mówi, że sukces jest wypadkową 3 czynników:

- dobrej organizacji pracy

- trzymania się ustalonych priorytetów

- wsparcia, które lider otrzymuje od swojego teamu

„Jesteśmy tak dobrzy, jak dobrzy są ludzie wokół nas” – mówi. „Dlatego ważne jest dla mnie, by w pracy mój zespół zawsze tworzyły osoby o różnych kompetencjach, ale ze wspólną wizją i wspólnymi dążeniami”. 

To duży sukces, ponieważ Lidia Wiszniewska jest jedną z niewielu kobiet w tej sieci na tak wysokim stanowisku. P. Lidia zaznacza jednak, że "hotelarstwo jest bardzo otwarte na karierę pań" - „tutaj to nie płeć, ale rozumienie klientów oraz wyniki decydują o sukcesie i awansie”.

 „Zdaję sobie sprawę z tego, że płeć piękna często posiada inne priorytety. Warto jednak zawsze szukać w sobie inspiracji do działania, do zmian i rozwoju. A większość kobiet przy odrobinie wiary w siebie jest w stanie osiągnąć naprawdę bardzo wiele” – mówi.

Pani Lidii serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na nowym stanowisku!

INFORMACJA PRASOWA