Radisson Blu Sobieski Hotel zakończył gruntowny remont elewacji, odświeżając swój wygląd

Radisson Blu Sobieski Hotel zakończył gruntowny remont elewacji, odświeżając swój wygląd

Radisson Blu Sobieski Hotel, jedna z ikon miasta, z dumą ogłasza zakończenie obszernego remontu elewacji, który nadaje nowy wygląd temu historycznemu obiektowi. Oryginalna elewacja hotelu, zaprojektowana w kolorach nawiązujących do warszawskiej starówki, została przekształcona dzięki współpracy austriackich i polskich projektantów.

Nadzór nad projektem sprawowali uznani architekci Wolfgang Triessing i Maciej Nowicki, natomiast pomysłodawcą i twórcą projektu elewacji i wnętrz hotelu był artysta Profesor Hans Picottini.  Cały proces budowy trwał dwa lata i został zakończony w 1992 roku, kiedy hotel dumnie pojawił się na Placu Zawiszy, wywołując natychmiastową pasjonującą reakcję miasta.

Postmodernistyczna kolorystyka hotelu ustąpiła miejsca połączeniu szarości i bieli, które tworzą nowy estetyczny wygląd doskonale harmonizujący z architekturą budynku. Ta zmiana ma na celu podkreślenie ponadczasowej elegancji hotelu, jednocześnie odświeżając i unowocześniając jego wygląd. W ramach remontu główna kopuła hotelu została starannie wyczyszczona i odnowiona, aby przywrócić jej pierwotne piękno. Ponadto, na fasadzie budynku zamontowano nowe logotypy, które dodają nowego elementu do jego estetyki. Nowe oświetlenie zewnętrzne zostało również zainstalowane, co wieczorową porą efektownie podkreśla nową elewację.

Pascal Gadet, Dyrektor Generalny Radisson Blu Sobieski Hotel, Warszawa, wyraził swój entuzjazm związany z zakończonym remontem, mówiąc: "Zmiana elewacji hotelu stanowi kamień milowy w naszych ciągłych wysiłkach mających na celu zapewnienie wyjątkowych doświadczeń naszym gościom. Jesteśmy zachwyceni rezultatem i wierzymy, że nowa kolorystyka, odnowione kopuły i ulepszone oświetlenie podniosą urok i atrakcyjność hotelu zarówno dla naszych stałych, jak i nowych odwiedzających gości."

Remont elewacji stanowi istotny element w strategii rozwoju hotelu, która skupia się na zapewnieniu wyjątkowych doświadczeń dla gości podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. Poprzez nową kolorystykę, odnowione kopuły i nowoczesne oświetlenie, Radisson Blu Sobieski Hotel pragnie stworzyć unikalne i niezapomniane wrażenia dla swoich gości.

Radisson Blu Sobieski Hotel, Warszawa, kontynuuje swoją tradycję jako wyjątkowy ośrodek, będący integralną częścią krajobrazu miasta. Dzięki zakończonemu remontowi elewacji, hotel ma nadzieję przyciągnąć zarówno swoich stałych gości, jak i nowych odwiedzających, którzy docenią nowy, elegancki wygląd budynku.

INFORMACJA PRASOWA