Radisson Blu Hotel Kraków – zasadziliśmy las

Radisson Blu Hotel Kraków – zasadziliśmy las
Kilka dni temu pracownicy hotelu Radisson Blu w Krakowie, pod czujnym okiem Nadleśnictwa Myślenice, zasadzili 600 młodych drzewek. Dzięki temu, za klika lat, Kraków i jego okolice będą jeszcze bardziej zielonym i ekologicznym miejscem.

Drzewa produkują potrzebny do życia tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, tłumią hałas, wspomagają retencję wodną, mają znaczący wpływ na funkcjonowanie całego ekosystemu. Wszyscy ich potrzebujemy. Dlatego nie zastanawiając się długo, pracownicy hotelu Radisson Blu w Krakowie wspólnie z Nadleśnictwem Myślenice zorganizowali akcję sadzenia drzew. Jako miejsce powstania nowego lasu wybrano uroczysko Chorowice w gminie Radziszów.

„Gdyby każdy mieszkaniec Polski zasadził w swoim życiu jedno drzewo, to wkrótce mielibyśmy w tym kraju ponad 38 milionów drzew. To byłaby prawdziwa dżungla w środku Europy! By dać dobry przykład innym, podjęliśmy się akcji, w której na każdego pracownika naszego hotelu zasadziliśmy nie jedno ale aż siedem młodych drzewek” – mówi Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny Radisson Blu Hotel, Kraków który również wziął udział w akcji.

Podczas tej wielkiej hotelowej inicjatywy dziewięć dwuosobowych zespołów zasadziło ponad 600 młodych drzewek – głównie lipy i olchy. Do pracy przy sadzeniu roślin zaangażowały się wszystkie działy i ich managerowie – Food & Beverages, Housekeeping, Sales & Marketing, Front Office, Reservations, dział techniczny. Oprócz korzyści dla środowiska korzyścią dla hotelu była większa integracja zespołu, zwłaszcza, że na koniec dnia na wszystkich czekał poczęstunek połączony z ogniskiem i tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Informacja prasowa