Radisson Blu Hotel Krakow zaprasza do biegu

Radisson Blu Hotel Krakow zaprasza do biegu
W poniedziałek 6 maja ruszyła rejestracja do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. W tym roku impreza dedykowana jest 25-letniej Agnieszce Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Współorganizatorem i współinicjatorem biegu jest krakowski hotel Radisson Blu. W samo południe, 6 maja, zostały otwarte zapisy do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy zbiorą swoje pięcioosobowe zespoły i wypełnią formularz na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Jednocześnie w zakładce „Uczestnicy” od samego początku zapisów, aż do dnia biegu będzie prowadzona akcja dodatkowej zbiórki środków dla Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, której w tym roku dedykowany jest bieg. Każdy może wpłacić dowolną kwotę.

- Agnieszka ma 25 lat i od urodzenia żyje bez nóg – taka się urodziła. Kiedy zjawiła się w naszej Fundacji byliśmy pod wrażeniem jak bardzo aktywną i sympatyczną jest osobą. Rozpoczęła studia na kierunku Pedagogika Specjalna ponieważ życiu chce pomagać innym. Teraz jednak to ona potrzebuje pomocy. Jej stare protezy z których i tak dawno już wyrosła, zupełnie się zużyły. Zamiast umożliwiać jej poruszanie, przy każdym ruchu powodują ból. Zwykłe wyjście z domu jest dla niej ogromnym problemem. Z tego powodu Agnieszka zmieniła tryb rozpoczętych studiów dziennych na zaoczne. Aby dać jej szansę na normalne poruszanie się i lepsze życie, to właśnie dla niej będzie w tym roku przeznaczony dochód z opłat wpisowych Krakow Business Run. Ze względu na Agnieszkę, wszystkich gorąco zapraszam do zapisów. Pobiegniesz, pomożesz! – mówi Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Krakow Business Run 2013, po raz drugi współorganizowany przez Radisson Blu Hotel Kraków, wystartuje 15 września 2013 o godzinie 11.00. Trasa sztafety jak przed rokiem została wyznaczona wokół krakowskich Plant, a dystans jaki musi przebiec każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny wynosi 3 kilometry i 800 metrów. Łącznie drużyna przebiegnie 19 km. Start i meta biegu będą znajdowały się na płycie Rynku Głównego.

W ubiegłym roku w Krakow Business Run wzięło udział ponad 1000 osób, czyli 200 zespołów, reprezentujących prawie 100 małopolskich firm. Jedna z drużyn reprezentujących krakowski Radisson Blu zajęła czwarte miejsce, a w jej składzie pobiegł Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. W tym roku organizatorzy podnieśli liczbę miejsc dwukrotnie, jednak miejsca są wciąż limitowane. Na stracie Krakow Business Run 2013 stanie 400 drużyn. Opłata startowa za jedną osobę wynosi 50 zł netto.

- Ten bieg to coś więcej niż tylko nowe wydarzenie sportowe w Krakowie. Krakow Business Run jednoczy ludzi we wspólnym wysiłku na rzecz niepełnosprawnej osoby, dla której jest nadzieją na lepsze życie. Ze względu na swoją formę i charakter jest czymś więcej niż samotnym biegiem do mety. Daje uczestnikom fantastyczne poczucie wspólnoty, przekonanie o udziale w realizacji dobrego celu, a często możliwość do pokonania własnych słabości. O tym wszystkim bardzo dobrze przekonaliśmy się już podczas pierwszej edycji w ubiegłym roku – mówi Iwona Furtek, organizator imprezy z Radisson Blu Hotel Kraków.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


INFORMACJA PRASOWA