Radisson Blu Hotel Kraków z aukcją na rzecz Dzieci

Radisson Blu Hotel Kraków z aukcją na rzecz Dzieci
Już po raz ósmy Radisson Blu Hotel Kraków organizuje aukcję „Podaruj Dzieciom Uśmiech” z której dochód przeznacza na Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Kilkadziesiąt grafik, obrazów, rzeź i fotografii na sprzedaż wystawi łącznie 29 polskich artystów. Aukcja rusza w piątek 29 listopada o godzinie 18:00.

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy zamieszkuje obecnie 30 wychowanków. Najstarsze z dzieci ma zaledwie 4 latka. Aukcja organizowana przez Radisson Blu jest w Krakowie wydarzeniem znanym. Hotel już od ośmiu lat wspomaga placówkę, nie tylko przy okazji świąt czy Dnia Dziecka, ale w każdym momencie kiedy jest to potrzebne.

-Ta aukcja to dla nas i naszych podopiecznych jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym los naszych podopiecznych nie jest obojetny. Jak wszystkie dzieci, nasi podopieczmni zasługują na wszystko co najlepsze – mówi Elżbieta Kaczor, Dyrektor Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. -Dlatego właśnie wkładamy w jej przygotowanie tak wiele pracy, a każde dzieło przekazane nam przez artystów jest dla nas wspaniałym skarbem. Dzięki tym wspierającym nas ludziom, hotelowi Radisson Blu oraz osobom kupującym prace, nasze dzieci mogą cieszyć się jeszcze lepszą opieką i mogą nawet wyjechać na ferie– dodaje.

Na tegoroczną aukcję swoje prace przekazali m.in. Iwo Brikenmajer, Ewa i Jacek Budzowscy, Bronisław Chromy, Kinga Chromy, Ewa Fleszar, Roman Fleszar, Anna Grochowska, Marzena Jagiełło-Wasilewska, Ewa Kalinowska-Maćków, Paweł Król, Tadeusz Łukasiewicz Tigran, Zofia Małota, Krystyna Nowakowska, Jacek Paluch, Andrzej Peller, Mira Skoczek-Wojnicka, Stanisław Jerzy Suder, Małgorzata Aniela Studenny, Agnieszka Trzebińska, Samuel Wasilewski, Halina Wójtowicz oraz artyści fotograficy: Joanna Kulis, Barbara Majorczyk, Elzbieta Marcinkowska, Katarzyna Ślęczkowska.

Na licytacji wystawione będą także prace przygotowane przez dzieci, których talentem opiekuje się artystka Anna Grochowska, prowadząca dla nich zajęcia plastyczne.

Organizatorem wydarzenia jest, działająca przy placówce, Fundacja „Uśmiech Dziecka”. Patronat ponownie objęło Międzynarodowe Centrum Kultury.

INFORMACJA PRASOWA