Radisson Blu Hotel Kraków organizatorem biegu charytatywnego

Radisson Blu Hotel Kraków organizatorem biegu charytatywnego

Radisson Blu Hotel, jeden z prestiżowych krakowskich obiektów konferencyjnym już po raz trzeci współorganizuje Kraków Business Run. Impreza, która odbędzie się 14 września tego roku to charytatywny bieg na rzecz Daniela Budziaka, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Kraków Business Run to kolejna edycja charytatywnego wyścigu cieszącego się ogromną popularnością. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się bowiem 3 tys. zawodników startujących w 600 pięcioosobowych zespołach. Krakowski bieg to jedna z lokalnych edycji ogólnopolskiej imprezy Poland Business Run. W tym roku, 14 września o godzinie 10:30 bieg w formie sztafety wystartuje w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu oraz Warszawie.

Znany krakowski obiekt szkoleniowy Radisson Blu Hotel będzie współorganizatorem, a także sponsorem i uczestnikiem lokalnej edycji.

- Kiedy przed kilkoma laty ta idea powstała w naszych głowach, wspólnie z innymi firmami i instytucjami w Krakowie spróbowaliśmy ją urzeczywistnić. Mogę powiedzieć, że nie tylko się nam udało, ale osiągnęliśmy duży sukces. W pierwszym Kraków Business Run wystartowało niewiele ponad 1000 uczestników by pomóc Justynie. Rok później 4555 uczestników w trzech miastach pomogło zakupić dziesięć protez dla ośmiu osób. W tym roku w pięciu miastach pobiegnie około 12000 osób. Nie potrafimy jeszcze oszacować skali tegorocznej pomocy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale chcemy zmienić życie jeszcze większej liczby osób - mówi Nino Rosenlund General Manager Radisson Blu Hotel, Kraków.

Hotel konferencyjny Radisson Blu współtworzy Kraków Business Run od samego początku. Pracownicy nie tylko biorą udział w zmaganiach, ale także czują się odpowiedzialni za organizacje przedsięwzięcia. Obiekt szkoleniowy podejmuje działania także na rzecz innych lokalnych akcji społecznych m.in. wspiera Dom Dziecka im Jana Brzechwy w Krakowie czy Szpital Dziecięcy w Prokocimiu.

Tym razem uczestnicy wystartują w biegu po raz trzeci. W zmaganiach udział weźmie 3 tys. osób w 600 drużynach. Akcja na rzecz Daniela Budziaka, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty rozpocznie się już 14 września o godzinie 10:30 w pięciu miastach Polski.

INFORMACJA PRASOWA