Radisson Blu działa kreatywnie

Radisson Blu działa kreatywnie

„Blu Loves Green” to impreza zorganizowana w połowie czerwca 2010, dla wszystkich partnerów biznesowych Radisson Blu Kraków.

Cel!

Proekologiczny i prospołeczny charakter wieczoru, miał za zadanie zachęcić współpracujące z hotelem firmy oraz organizacje do aktywnego zaangażowania się na rzecz społeczeństwa lokalnego i ochrony środowiska. Był też doskonałą okazją do przedstawienia hotelu jako instytucji świadomej ekologicznie i zorientowanej prospołecznie.

Gdzie?

Tego wieczoru podziemny parking hotelu, zamienił się w wyjątkową przestrzeń edukacyjno - rozrywkową. W multimedialnych eko - punktach goście – managerowie znanych na rynku firm – mogli m. in. dowiedzieć się jak prawidłowo segregować każdego rodzaju odpady i co się dzieje z nimi dalej.

Ciekawie!

Siedząc w strefie chillout na tekstylnych siedziskach oraz na hotelowych pufach – uszytych z wycofanych z użycia kołder, mogli podziwiać światowy design mebli recyclingowych. Zaś sięgających po zdrowe przekąski w strefie gastronomicznej, zainteresowały informacje na temat współpracy Radisson Blu z lokalnymi producentami artykułów spożywczych. Oprócz tego przygotowano ciekawostki na temat produkcji zdrowej żywności, sposobów oszczędzania energii, wody i jedzenia. Wyspy cateringowe wykonano z 200 drewnianych europalet. Królowały na nich wyśmienite zdrowe przekąski, owoce morza, delikatne mięsa i sałatki ze świeżych warzyw, przygotowane na tę okazję przez Szefa Kuchni i jego dwudziestoosobowy zespół.

Goście?

Do współpracy w przygotowaniu imprezy zostali zaproszeni tylko lokalni podwykonawcy, a gwiazdami wieczoru byli lokalni artyści. Ze względu na proekologiczny i prospołeczny charakter imprezy, zaproszeni goście zostali poproszeni o przyjazd środkami transportu miejskiej komunikacji publicznej.

Charytatywnie!

Zsumowana wartość zebranych biletów wyniosła 196 pln. Za jej równowartość Radisson Blu zakupi upominki dla domu dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.