Przygotowania do polskiej prezydencji - zarezerwowano 12 tys. noclegów

Przygotowania do polskiej prezydencji - zarezerwowano 12 tys. noclegów
12 tysięcy noclegów zarezerwowano na czas prezydencji Polski w Unii, jak poinformował sekretarz stanu w MSZ Mikołaj Dowgielewicz. Przygotowania prowadzone są bardzo dynamicznie.

MSZ zadbało m.in. o miejsca noclegowe dla reprezentantów krajów odwiedzających Polskę w czasie prezydencji. - MSZ dokonał prerezerwacji ponad 12 tysięcy miejsc hotelowych, w związku z tym nie ma żadnego problemu, jeśli chodzi o to, czy delegaci, którzy przyjadą do Polski znajdą miejsca w hotelu - zapewnił Dowgielewicz. - W ramach prezydencji w pięciu miastach - Sopocie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Warszawie - znajdować się będą tzw. centralne obiekty konferencyjne, przewidziane na spotkania na szczeblu ministerialnym - dodał. To jednak nie jedyne przygotowania do tego wydarzenia.

Kalendarz prezydencji jest już w pełni wypełniony - powiedział minister. Zaawansowane są m.in. przygotowania logistyczne do prezydencji, a w najbliższych tygodniach będą finalizowane przetargi dotyczące organizacji spotkań. W Polsce będzie ich ponad sto, natomiast ponad 1200 spotkań formalnych przewidzianych jest . Nie zabraknie również różnego rodzaju wydarzeń - promocyjnych, kulturalnych, czy biznesowych, których liczbę szacuje się na 2 tysiące.

Do priorytetów polskiej prezydencji należy sprawne prowadzenie negocjacji w sprawie wieloletnich ram finansowych. Inne ważne kwestie to: polityka energetyczna, bezpieczeństwa i polityka obronna.

Źródło: horeca.pl