Przeżyj wyjątkową Noc Muzeów z PLAY KRAKÓW NEWS!

Przeżyj wyjątkową Noc Muzeów z PLAY KRAKÓW NEWS!

W nocy z 13 na 14 maja pod hasłem „Moc Muzeów ‒ dla Ukrainy" odbędzie się 18. edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Ponad 50 instytucji kultury otworzy swoje drzwi w godzinach nocnych, a zwiedzający zapłacą za bilety jedynie symboliczną złotówkę. PLAY KRAKÓW NEWS przygotowało wyjątkową propozycję dla spragnionych kontaktu z kulturą. Pomoże ona mieszkańcom stolicy Małopolski zajrzeć w tę szczególną noc do wielu ciekawych miejsc.

Na tak ważnym wydarzeniu na kulturalnej mapie Krakowa nie może zabraknąć reporterów PLAY KRAKÓW NEWS - serwisu informacyjno-publicystycznego koprodukowanego przez Miasto Kraków, miejską spółkę Kraków5020 i KBF. Ich relacje live z różnych krakowskich muzeów będzie można już od godz. 18 oglądać na Facebooku.

Zajrzą m.in. do Muzeum Fotografii, Muzeum Lotnictwa, Fabryki Schindlera, Rydlówki, Sukiennic, MOCAK-u, Muzeum Obwarzanka czy na Wawel. W planach mają nie tylko relacje z tych instytucji, ale również rozmowy z gośćmi. To odpowiedź na potrzeby tych, dla których Noc Muzeów jest za krótka. Będą oni mogli uzupełnić bezpośrednie zwiedzanie o ciekawe relacje online i dzięki pomocy reporterów PLAY KRAKÓW NEWS dotrzeć do miejsc, których w tym roku nie uda im się odwiedzić osobiście. Transmisja na Facebooku PKN to też ciekawa propozycja dla tych, którzy w kolejce do wybranego muzeum będą chcieli sprawdzić, co tej wyjątkowej nocy dzieje się w innej części miasta.

By jak najwięcej mieszkańców Krakowa dowiedziało się o internetowej transmisji z muzeów, PLAY KRAKÓW NEWS przygotowało akcję promocyjną. W piątek – 13 maja od godz. 17.00 szukajcie nas m.in. w okolicach Rynku Głównego, Muzeum Inżynierii i Techniki, Ogrodu Botanicznego, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Fotografii czy Gmachu Głównego Muzeum Narodowego.

Mnóstwo atrakcji dla spragnionych kultury

Noc Muzeów w Krakowie już tradycyjnie odbywa się dzień przed ogólnopolską odsłoną tej inicjatywy. Wszystko po to, by dać mieszkańcom Krakowa możliwość jak najszerszego obcowania z kulturą. W jedną noc mogą zajrzeć do krakowskich muzeów, a w kolejną odwiedzić warszawskie, wrocławskie czy udać się do innego miasta uczestniczącego w akcji.

W krakowskiej Nocy Muzeów bierze w tym roku udział ponad 50 instytucji – m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha", Muzeum Lotnictwa Polskiego, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Inżynierii i Techniki, Muzeum Fotografii, Muzeum Farmacji czy Muzeum Archeologiczne. Zwiedzać będzie można także Barbakan, Podziemia Rynku, Mury Obronne czy Aptekę pod Orłem. Na niektóre wydarzenia trzeba się wcześniej zapisać. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Noc Muzeów narodziła się w 1997 roku w Berlinie, a na początku XXI wieku przeniesiona została na polski grunt. Idea jest prosta – w wybraną noc muzea, galerie i inne instytucje kultury otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. Za symboliczną złotówkę dają im możliwość zobaczenia nie tylko zazwyczaj udostępnianych zasobów, ale też zajrzenia do zwykle niedostępnych miejsc, udziału w pokazach, warsztatach i innych wydarzeniach dostosowanych do odbiorców w różnym wieku.

INFORMACJA PRASOWA