Proekologiczna inicjatywa Grupy Orbis i AccorHotels

Proekologiczna inicjatywa Grupy Orbis i AccorHotels

W ramach projektu "Plant for The Planet" obiekty hotelowe Grupy Orbis i AccorHotels zasadziły w Rumunii aż 1,5 miliona drzew. Akcja jest częścią długofalowej inicjatywy, tworzonej we współpracy z Pur Projet i fundacją Mihai Eminescu Trust.

"Plant for The Planet" to wspólny projekt Grupy Orbis i AccorHotels oraz organizacji Pur Projet. Jest to 6-letni plan reforestacji, w ramach którego zasadzono już ponad 4 miliony drzew w 21 krajach, a w samej Rumunii, na terenie Transylwanii 1,5 miliona.

Akcja w Rumunii odbywa się pod hasłem "Drzewo dla każdej szkoły" i ma na celu zwrócenie uwagi na problem wylesiania kraju oraz na to, jak ważny jest zrównoważony ekosystem dla prawidłowego funkcjonowania człowieka i innych organizmów. Nad przebiegiem projektu na terenie Rumunii czuwa fundacja Mihai Eminescu Trust, która zaangażowała do udziału władze miast, szkoły oraz nadleśnictwa. Zasadzenie symbolicznej, milionowej sadzonki miało bardzo uroczysty przebieg. Zostało wykonane przez Jego Królewską Wysokość Księcia Walii oraz wiceprezesem MET, Caroline Fernolend.

- „Program „Plant for the Planet” ma nie tylko konkretny wymiar w liczbie zasadzonych drzew ale spełnia również bardzo ważną funkcję w podnoszeniu świadomości i w edukacji, mobilizuje lokalne społeczności do działania – mówi Caroline Fernolend, Wiceprezes MET.

INFORMACJA PRASOWA