Prestiżowa inwestycja w Szczecinie

Prestiżowa inwestycja w Szczecinie
23 września ruszyły prace związane z budową nowoczesnego biurowca Hanza Tower. Jest to pierwsza w Szczecinie inwestycja komercyjna prowadzona przez J.W. Construction Holding S.A. Na planowanej powierzchni użytkowej (34 000 mkw.) zlokalizowane będą głównie lokale biurowe.
Budynek posiadać będzie 25 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne, gdzie zaplanowano lokalizację parkingu na ok. 400 miejsc. Każde piętro ma powierzchnię 700 mkw., co stanowić może dogodną przestrzeń dla firm średniej wielkości. W projekcie założono również powstanie kilku sal konferencyjnych.

Jednak powierzchnie biurowe to nie wszystko, co zostało przewidziane dla tej inwestycji. Na 25. piętrze zlokalizowana ma być restauracja z tarasem widokowym. Ponadto trwają prace nad komercjalizacją pewnej części budynku, która miałaby zostać przeznaczona na lokale handlowe. W powstałych w ten sposób sklepach sprzedawano by produkty prestiżowych marek, których dotychczas nie było w Szczecinie.

Hanza Tower jest zapowiedzią zmian, które zachodzić będą w Szczecinie w związku z wyraźnym ożywieniem gospodarczym. Według Tomasza Panabażysa, wiceprezesa Zarządu J.W. Construction Holding S.A., realizowana inwestycja przeciera szlaki dla kolejnych dużych projektów w tym mieście. Podkreśla on, że w Szczecinie rośnie popyt na dobrze skomunikowane z centrum miasta powierzchnie biurowe klasy A. "Zrealizowane przez nas badania pokazują, że dzisiaj Szczecin jest w podobnym miejscu, w którym 10 lat temu był Wrocław czy Poznań, co oznacza dla miasta świetne perspektywy" - dodaje.