Polska projektantka wnętrz nominowana w prestiżowym konkursie SBID International Design Awards

Polska projektantka wnętrz nominowana w prestiżowym konkursie SBID International Design Awards

Już 14 listopada br. poznamy laureatów międzynarodowego konkursu SBID International Design Awards, w którym nominację otrzymała, jako jedyna Polka, Ewelina Niska za projekt pt. „Habitat”. Dzieło projektantki zmierzy się z innymi w kategorii KBB (kuchnia, łazienka, sypialnia).

Konkursowa praca Eweliny Niskiej to projekt łazienki, charakteryzujący się prostotą, lekkością i elegancją. Autorka jako materiał wykorzystała głównie szkło oraz postawiła na prostokątne kształty.

- Biorąc udział w konkursie realizuję swoją potrzebę rywalizacji, rzucam sobie wyzwanie. Z kim rywalizuję? Z samą sobą. Nie rywalizuję z autorami pozostałych prac, bo wszystkie projekty są świetne, są zupełnie różne i każdy z nich na pewno znajdzie swoich zwolenników. Dlaczego akurat ten konkurs? Bo jest niezwykle prestiżowy, w jury zasiadają znamienite nazwiska. Udział w konkursie to dla mnie szansa poznania opinii z zewnątrz – mogę zmienić perspektywę patrzenia na swoje prace. Ciągłe rozwijanie się to najlepsza rzecz, jaką możemy dla siebie zrobić. Jeżeli ktoś zdecyduje się oddać głos na mój projekt to będzie to dla mnie sygnał, że właściwie wybrałam kierunek, w którym idę, a rozwój, do którego tak dążę, przynosi efekty – opowiada Ewelina Niska, autorka projektu „Habitat”.

Plebiscyt SBID International Design Awards to międzynarodowe przedsięwzięcie, które obejmuje aż 30 państw z całego świata. W jury zasiadają znane osobistości ze świata designu, są to m.in. przedstawiciele takich firm jak The Boeing Company, YouTube, Google czy Eurostar. Na konkurs składa się 15 kategorii. Przykładowe z nich to projekt wnętrza hotelu, projekt wnętrza restauracji i baru czy projekt przestrzeni rozrywkowej.

Głos jury stanowi 60% ogólnej oceny, pozostałe 40% to głosy zebrane przez projektantów od osób głosujących za pomocą portalu internetowego www.internationaldesignexcellenceawards.com. Głosować można do 5 września, a laureatów plebiscytu będzie można poznać 14 listopada 2014, kiedy to odbędzie się w Londynie uroczysta gala wręczenia nagród.

INFORMACJA PRASOWA