Polska otwiera się na Azję

Polska otwiera się na Azję
Kwiecień to miesiąc poświęcony rynkowi azjatyckiemu. Zarówno Gdańsk, jak i Warszawa zachęcają do wzięcia udziału w konferencjach dotyczących Azji.

W stolicy regionu pomorskiego, 22 kwietnia, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbędzie się I Forum Regionalne Polska - Chiny - Gdańsk. Honorowy Patronat nad spotkaniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Forum zrzesza władze i przedstawicieli regionów i miast Polski i Chin.


I Forum w Gdańsku, to najprawdopodobniej początek tradycji dorocznych spotkań organizowanych naprzemiennie w Polsce i Chinach. Region pomorski to doskonałe miejsce na taki początek - to tu (i w Szanghaju) znajduje się siedziba firmy Chipolbrok - pierwszej międzynarodowej spółki chińskiej utworzonej w 1951 roku i to ten region cieszy się współpracą z Szanghajem od roku 1985.

Tematy, które zostaną poruszone, to współpraca gospodarcza, przedstawienie oferty turystycznej i omówienie możliwości współpracy naukowej, czyli zachęcenie mieszkańców Chin i Polski do wzajemnego zainteresowania się partnerem i nawiązywania ściślejszych kontaktów, aby sukces osiągnęły obie strony. Dodatkowe informacje: forum2013.pomorskie.eu

Warszawa z kolei zaprasza 9 kwietnia na konferencję inaugurującą serię szkoleń dotyczących przygotowania do przyjmowania turystów z rynków: chińskiego, japońskiego i indyjskiego.

Konferencja organizowana jest w ramach Projektu 6.3. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka "Lubię Polskę" m.in. przez Polską Organizację Turystyczną. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Sobieski i ma na celu przedstawienie uczestnikom założeń projektu, zachęcenie do udziału w planowanych szkoleniach dotyczących poszczególnych rynków, zaprezentowanie tematów szkoleń wraz z terminami i miejscowościami, w których się odbędą, zaprezentowanie trenerów prowadzących szkolenia.

Współpraca partnerska miast i regionów trwa od dłuższego czasu i przynosi coraz większe sukcesy. Miejmy nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy Polski i Chin.


INFORMACJA PRASOWAO GDANSK CONVENTION BUREAU:
Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.