Polska Federacja Turystyki Wiejskiej patronem Targów Agroturystyka

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej patronem Targów Agroturystyka
Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” działająca na rzecz popularyzacji i rozwoju turystyki na obszarach wiejskich została patronem honorowym Targów Agroturystyka. Pierwsza edycja targów, które promują wypoczynek na łonie natury, odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2013 r. w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest firma Międzynarodowe Targi Polska.

- Agroturystyka to ceniona forma wypoczynku wśród Polaków, którzy coraz chętniej decydują się na wczasy w otoczeniu natury z dala od zatłoczonych i pełnych hałasu miast. Pozwala promować walory turystyczne polskiej wsi i w ten sposób stwarza doskonałą szansę rozwoju obszarów wiejskich. Warto więc popularyzować tę formę turystyki. Taką rolę pełnią właśnie organizowane w tym roku  w Warszawie podczas Targów LATO 2013  I Targi Agroturystyczne. Wydarzenie służy nie tylko prezentacji szerokiej oferty agroturystycznej z różnych regionów Polski, ale zwraca przy tym uwagę na bogactwo przyrodnicze polskiej wsi, jej piękną tradycję i kulturę – mówi Wiesław Czerniec, prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne, patronującej Targom Agroturystyka.

Współpraca na rzecz promocji agroturystyki
Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” zrzesza stowarzyszenia lokalne i regionalne, które skupiają z kolei obiekty agroturystyczne. Organizacja prowadzi wszechstronne działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki obszarów wiejskich w Polsce. Jednym z zadań federacji jest kategoryzacja bazy agroturystycznej, czyli dobrowolna ocena obiektów turystyki wiejskiej przeprowadzana przez licencjonowanych inspektorów, która pozwala gwarantować odpowiednią jakość usług w kwaterach agroturystycznych.

Agroturystyczny katalog pod jednym dachem
Podczas Targów Agroturystyka zostaną zaprezentowane różnorodne propozycje obiektów proponujących wczasy w otoczeniu przyrody z dala od miejskiego zgiełku. Oferta obejmie gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne, domki letniskowe, pokoje gościnne, wille i pensjonaty, a także kempingi i pola namiotowe. Co więcej do udziału w wydarzeniu zapraszane są również lokalne grupy działania i stowarzyszanie agroturystyczne, u których będzie można zasięgnąć informacji odnośnie poszczególnych regionów i oferowanych w nich atrakcji.

Pierwsze Targi Agroturystyka są częścią XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013, organizowanych przez MT Targi. W tym samym czasie w Centrum MT Polska odbędą się również II Targi Produktów Regionalnych Regionalia poświęcone zdrowej żywności i regionalnym wyrobom z Polski i zagranicy. Szczegółowe informacje nt. Targów Agroturystyka dostępne są na stronie www.targiagroturystyka.pl.


INFORMACJA PRASOWA