Podsumowanie Targów Gastro-Hotel

Podsumowanie Targów Gastro-Hotel
Za nami trzy edycje targów Gastro-Hotel - w Kołobrzegu, Mikołajkach, Zakopanem. W sezonie jesiennym zaprosiliśmy branżę gastronomiczną i hotelarską na targi do Wrocławia.

Zwiedzający mieli możliwość poznać dolnośląskie produkty tradycyjne, zobaczyć ciekawe pokazy i konkursy kulinarne i wysłuchać wykładów dotyczących regionalnych przysmaków. Liczne szkolenia i pokazy dały możliwość podzielenia się wiedzą i praktyką naszych wystawców i fachowych wykładowców. Skorzystali na tym restauratorzy i hotelarze, którzy przyjechali na targi.

Ciekawym wydarzeniem kulinarnym podczas targów wrocławskich był pokaz Grzegorza Pomietło- szef kuchni Art Hotelu i Zbigniewa Koźlika- szef kuchni hotelu HP Park Plaza dotyczący zdrowia i urody w potrawach kuchni dolnośląskiej. Podczas pokazu panowie udowadniali, że pokarm ma wpływ na wszystkie aspekty naszej egzystencji: na nastrój, poziom energii, łaknienie, zdolność myślenia, popęd seksualny, sen i zdrowie ogólne. Przy przygotowaniu zdrowego dania wykorzystali najnowsze techniki gotowania, które pozwalają zachować smak i wartości odżywcze w dobrych produktach żywnościowych.

Podczas dolnośląskiej edycji targów Gastro – Hotel można było zobaczyć i usłyszeć również górali. Organizator zaprosił Beskidzki Klub Kucharzy, którzy zaprezentowali kuchnię regionalną oparta na daniach z jagnięciny i baraniny.

Bogactwo dolnośląskich produktów regionalnych można było podziwiać na stoisku Urzędu Marszałkowskiego.

Wszyscy odwiedzający targi mogli podziwiać niecodzienny pokaz- musztrę kelnerską. Rolę dyrygenta pełnił Mariusz Papuga, a swoimi kelnerskimi umiejętnościami popisywali się uczniowie ZSG we Wrocławiu.

Młodzi kelnerzy zaprezentowali obsługę lanchu biznesowego oraz tak zwany Barok Serwis.

Każdy kto odwiedził restaurację Kreatywna Kuchnia Mistrzów miał możliwość degustowania przygotowanych potraw w stylowo zaaranżowanym salonie, nawiązującym do motywów wystroju zamkowego oraz zasmakować dobrej kuchni tradycyjnej i staropolskiej. Wykwintną kuchnię zamkową zaprezentował bowiem zespół kucharzy, który przyjechał z przepięknego renesansowego obiektu jakim jest Zamek w Krasiczynie.

Kolejne dni targów był równie smakowite, ciekawe i inspirujące.

Nie mogło oczywiście zabraknąć konkursów kulinarnych.

W zmaganiach na żywo w Kulinarnej Uczcie Gastro-Hotel z Markiem Widomskim na najwyższym stopniu podium stanęli kucharze z Qubus Hotel w Złotoryji - Daniel Gnatkowski i Grzegorz Pawlik. Drugie miejsce zajęli panowie: Grzegorz Chmolowski i Damian Jeleń z Restauracji Kuchnia Marche we Wrocławiu. Na podium stanęła również drużyna z Oberży w Legnicy reprezentowana przez: Wojciecha Owczarczaka i Kamila Lipińskiego. W kategorii juniorów w potyczce kulinarnej naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Gastronomicznych z Wrocławia. Z kulinarnego starcia zwycięsko wyszła drużyna w składzie: Igor Antoszewski i Karolina Gawron.

W piątek podczas konkursu Stół dobrze nakryty – Aranżacja stołów okolicznościowych zaprezentowali się uczniowie szkół gastronomicznych i hotelarskich z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Wystartowało 9 drużyn z Wrocławia, Kluczborka, Ziębic, Lubania. Na najwyższe uznanie jury zasłużyła prezentacja pt. „Polacy nie gęsi- swoją kuchnię mają” przygotowana przez uczniów Wrocławskiej Szkoły Gastronomicznej – Przemysława Duńskiego, Agnieszkę Paturej i Natalię Gumną.

Zapraszamy na kolejna edycję targów Gastro-Hotel.

Informacja prasowa