Poczuj atmosferę Igrzysk na TT Warsaw - The World Games 2017

Poczuj atmosferę Igrzysk na TT Warsaw - The World Games 2017
Organizator Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017 wraz z Wrocławiem, miastem gospodarzem igrzysk, będą wspólnie promować się na Targach TT Warsaw. Na stoisku będzie można zapoznać się z tą największą w Polsce imprezą sportową zaplanowaną na 2017 rok. Poza tym przedstawiciele Wrocławia przybliżą najciekawsze atrakcje turystyczne regionu.

The World Games zawsze odbywają się rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich. Sportowe zmagania jubileuszowej 10. edycji igrzysk będą toczyć się we Wrocławiu, Świdnicy, Trzebnicy i Jelczu-Laskowicach od 20 do 30 lipca 2017 roku. Ponad 4 tysiące sportowców reprezentujących federacje narodowe ze 100 krajów zmierzy się w 31 sportach. W programie są m.in. żużel, futbol amerykański, karate, kickboxing, taniec, wspinaczka sportowa i sporty bilardowe. We wszystkich dyscyplinach wystąpi ścisła światowa czołówka.

Organizatorom zależy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o igrzyskach. – Cieszę się, że właśnie goście targów będą mogli poznać to wspaniałe międzynarodowe wydarzenie, a targi TT Warsaw to świetne miejsce do promocji igrzysk, a także innych atrakcji Wrocławia – podkreśla Urszula Potęga, prezes zarządu firmy MT Targi Polska.

The World Games


Przedsmak Igrzysk na TT Warsaw

Kilka dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk, m.in. bilard, wioślarstwo halowe czy futbol amerykański zostanie zaprezentowanych na wspólnym stoisku The World Games 2017 oraz Wrocławia. Będzie można skorzystać z konsultacji eksperckich w bilardzie, odbyć trening z wioślarstwa halowego i stanąć do rozgrywek w mini turniejach. Animatorzy pokażą także interaktywny trening futbolu amerykańskiego. Dzięki specjalnym goglom chętni przeniosą się w wirtualną rzeczywistość, by poznać inne dyscypliny.
Dodatkowo przedstawiciele Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego będą udzielać informacji na temat wolontariatu przy organizacji igrzysk. To wyjątkowa okazja, aby znaleźć się w sercu wydarzeń sportowych, móc z bliska obserwować zmagania mistrzów świata i stać się częścią tego wydarzenia. Jest to również pomysł na ciekawe spędzenie części wakacji.

Atrakcje Wrocławia

Reprezentanci największych miejskich atrakcji będą zachęcać do pobytu we Wrocławiu, gdzie można odwiedzić ZOO z Afrykarium, udać się do pełnego eksperymentów Humanitarium czy zapoznać z historią wody w ramach prezentacji Hydropolis. Na wyciągnięcie ręki na targach będą informacje o ofercie kulturalnej tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury, bazie hotelowej, a także wygodnych sposobach dotarcia do stolicy Dolnego Śląska. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, np. gadżetami z logo Wrocławia oraz Igrzysk, a w strefie relaksu będzie można odpocząć na wygodnych pufach i zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

O Igrzyskach

To sportowe wydarzenie jest często nazywane bramą do igrzysk olimpijskich i drogą dla rozwoju poszczególnych dyscyplin. Konkurencje, które będą rozgrywane w 2017 roku to: bieg na orientację, bule, fistball, ju-juitsu, kajak polo, karate, korfball, kręgle, lacrosse, ultimate frisbee, łucznictwo, muay thai, narty wodne i wakeboard, piłka ręczna plażowa, pływanie w płetwach, przeciąganie liny, sportowe ratownictwo wodne, sporty bilardowe, gimnastyczne, lotnicze oraz wrotkarskie, squash, sumo, taniec sportowy, trójbój siłowy, unihokej, wspinaczka sportowa. Poza tym Wrocław włączył do programu dyscypliny popularne w skali regionu i kraju. Wybrano więc żużel, futbol amerykański, kickboxing i wioślarstwo halowe.
Poprzednie edycje igrzysk organizowano m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. W 2013 roku gospodarzem było kolumbijskie miasto Cali. Z kolei po Wrocławiu w 2021 roku sportowców gościć będzie amerykańskie Birmingham, stolica stanu Alabama.

Informacje praktyczne

Targi TT Warsaw odbędą się między 24 a 26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać online do 22 listopada. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl. Krajem partnerskim tegorocznej edycji jest Rumunia.

INFORMACJA PRASOWA