PIFE w Letia Business Center

PIFE w Letia Business Center

Mieszkańcy okolic Legnicy mogą uzyskać kompleksową i bezpłatną informację na temat wsparcia z funduszy europejskich. Od maja tego roku na terenie obiektu konferencyjnego Letia Business Center funkcjonuje bowiem Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Letia Business Center to jeden z najbardziej znanych obiektów konferencyjnych i szkoleniowych w Legnicy. Od niedawna pełni jednak także inną funkcję. Na terenie obiektu znajduje się PIFE gdzie mieszkańcy miasta i okolic mogą sprawdzić czy pomysł na projekt ma szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Specjaliści udzielają tam informacji na temat możliwości pozyskania dotacji, a także zasad ubiegania się o tego typu wsparcie.

Informacje udzielane są mailowo, telefonicznie lub w sposób bezpośredni. Na uwagę zasługuje także fakt, iż wszystkie te usługi są bezpłatne.

- Fundusze europejskie są ogromnym wsparciem dla naszego regionu. Największe w Legnicy centrum konferencyjne i biznesowe Letia Business Center powstało przy wykorzystaniu EU. Wartość całej inwestycji wyniosła 36 mln złotych, z czego 11 mln pozyskaliśmy z funduszy europejskich. Warto korzystać z możliwości jeszcze lepszego rozwoju gospodarki i aplikować o pieniądze pochodzące ze wspólnej unijnej kasy - podkreśla Marek Turek, prezes zarządu KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny S.A.

Punkt Informacyjny w obiekcie konferencyjnym Letia Business Center uruchomiony został w ramach projektu „System Informacji o Funduszach Europejskich” realizowanego na podstawie umowy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Celem projektu jest zapewnienie w regionie informacji na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich.

INFORMACJA PRASOWA