Pierwsi goście w DoubleTree by Hilton

Pierwsi goście w DoubleTree by Hilton
Od 19 lipca 2013 hotel DoubleTree by Hilton otwiera się dla gości. To pierwszy obiekt marki Hilton Worldwide w kraju i szósty operujący hotel sieci Hilton na polskim rynku.

Legendarna Wytwórnia Filmów Fabularnych w Łodzi nabrała nowego oblicza. W jej miejscu stanął właśnie pierwszy w Polsce DoubleTree by Hilton. Nowy obiekt zachwyca gości nie tylko elegancją ale też nietuzinkowym aranżem rodem ze szklanego ekranu. Bogato zdobione fasady i mozaiki nawiązują do złotej epoki polskiego kina. Nie zabrakło wątków z klasyka Polańskiego - „Dwaj ludzie z szafą”, i odwołań do tradycji kina przedwojennego -„Zakazane Piosenki” łódzkiej „Fabryki Snów”

– Od wielu lat Hilton Worldwide współpracuje z przedstawicielami branży filmowej, a hotel DoubleTree by Hilton Łódz to połączenie nowoczesności z tradycja polskiego kina. Polska stanowi dla nas ważny punkt rozwoju na europejskim rynku. Przez ostatnie sześc lat poszerzyliśmy nasza ofertę otwierając nowe hotele w najchętniej odwiedzanych miastach kraju, tj. w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Inne polskie miasta cieszą się duża popularnością wśród naszych gości, dlatego otwarcie nowego hotelu właśnie w Łodzi to wspaniały debiut marki Double- Tree by Hilton – powiedział Simon Vincent, prezes Hilton Worldwide na obszar EMEA.

Nie tylko dla zakochanych w kinie ale też dla podróżujących w celach biznesowych hotel będzie znakomitym rozwiązaniem. Położony w centrum, w bliskim sąsiedztwie Parku Poniatowskiego, DoubleTree oferuje znakomite centrum konferencyjne, w tym aż 8 nowoczesnych sal szkoleniowych, salę balową oraz boardroom. Razem z przylegającymi salami konferencyjnymi i kinem 3D tworzą one przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni 4 500 m2. Mogą sie w nim odbywac imprezy na ponad 1500 osób, a najwieksza z trzech hal moze pomiescic 1020 gości w ustawieniu teatralnym.

Wielofunkcyjne zaplecze konferencyjne ma również służyć jako miejsce wielu imprez kulturalnych. Organizatorzy już zapełniają grafik, skrupulatnie planując nowe wydarzenia. - W czerwcu gościliśmy Foto festiwal oraz Festiwal Dobrego Smaku. W kolejnych miesiącach przy Łąkowej 29 odbędzie się zgrupowanie modelek ogólnopolskiego finału e Look of the Year, cześć festiwalu Łódź Art Design, obchody 60. rocznicy powstania łódzkiej PWSFiT oraz konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – mówi Sławomir Nowak , General Manager DoubleTree by Hilton Łódz

Poza tym 200 pokoi , apartament prezydencki, centrum wellness & spa z basenem sauna, jacuzzi oraz czterema gabinetami odnowy biologicznej, i obowiązkowa w tym miejscu sala kinowa to tylko nieliczne atuty tego miejsca. Szeroki asortyment alkoholi w wydaniu Golden Bar czy autorskie menu kuchni polskiej i międzynarodowej będą zwieńczeniem udanego pobytu

– Z radoscia przywitamy naszych pierwszych gosci w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Cieszymy sie, ze możemy im zaoferowac obiekt o tak niezwykłych walorach. Miejsce, w którym powstał hotel jest magiczne. Jestem pewien, ze zapewni odwiedzajacym Łódz niezapomniane wrazenia – powiedział John Greenleaf, dyrektormarki DoubleTree by Hilton.

Marka Hilton Worldwide jest obecna na polskim rynku od 2007 roku. Na całym swicie jest właścicielem ponad 3500 hoteli. Pierwszym otwartym hotelem był Hilton Warszawa. Jak dotąd w przygotowaniu jest 11 hoteli w całym kraju m.in. niedawno zapowiedziany DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Centre oraz Hampton by Hilton Kraków, który będzie pierwsza inwestycja Hilton Worldwide w Polsce pod dwiema markami INFORMACJA PRASOWA