Piękna mama

Piękna mama

Przed Tobą jeszcze kilka pięknych miesięcy, kiedy nosisz swoje dziecko pod sercem. To doskonały czas, aby bez wyrzutów sumienia skupić się na własnych potrzebach i zadbać o siebie jak nigdy dotąd. Odpowiednie przygotowanie ciała do narodzin dziecka z pewnością zmniejszy problemy z powrotem do dobrej formy. Pamiętaj, że czas ciąży to wyjątkowo magiczny moment w Twoim życiu, dlatego wykorzystaj go w pełni i zadbaj o siebie i swoje ciało. O zbawiennym wpływie zabiegów kosmetycznych wie każda kobieta, jednak szczególnie cenią je sobie przyszłe mamy. To „lek” na często dopadający zły nastrój i ukojenie nerwów. Bezpiecznie


Pamiętaj, żeby przed wizytą w gabinecie kosmetycznym czy też u fryzjera powiedzieć o tym, że jesteś w ciąży. To wykluczy możliwość zaszkodzenia dziecku. Dodatkowo zwróć uwagę na pozycję, w której będziesz podczas wykonywania zabiegu. Nigdy nie powinnaś leżeć na brzuchu. Zaleca się pozycję na wznak, na boku lub „pozycję bezpieczną” - czyli boczną ustaloną. Warto pamiętać również o ucisku żył. Aby to wykluczyć należy podłożyć pod prawe biodro zwinięty kocyk lub ręcznik. W ten sposób ułatwisz powrót krwi żylnej do serca. W przypadku spadku ciśnienia tętniczego, zawrotów głowy czy nudności niezwłocznie należy powiadomić o tym osobę przeprowadzającą zabieg.

Dedykowane przyszłej mamie


Istnieje szerokie spektrum zabiegów, z których mogą skorzystać Panie spodziewające się maleństwa. Szczególnie polecane są oczyszczające i nawilżające na twarz oraz te o działaniu regenerującym i relaksujące na całe ciało. Bez obaw można stosować preparaty ziołowe, które delikatnie oczyszczają skórę, usuwając z niej zaskórniki i krostki. Efektem jest gładsza i promienista cera. Uzupełnieniem kuracji oczyszczającej może być masaż relaksujący twarzy, dekoltu i szyi, który uspokaja i odstresowuje, a także poprawia ukrwienie i nadaje ładny koloryt.

Coś dla ciała i duszy

Wskazane są również zabiegi na całe ciało a w szczególności te zapobiegające rozstępom i powstawaniu cellulitowi (bez wykorzystania mechanicznego peelingu). Ważne, aby przeprowadzała go osoba mająca praktykę w masażach kobiet w ciąży. Nic tak nie relaksuje jak zabieg odprężający z zastosowaniem pachnących kosmetyków nawilżających ciało. Dzięki nim skóra zostaje widocznie rozluźniona i doskonale odżywiona. Masażysta powinien wybierać preparaty bez zawartości kofeiny. Panie w ciąży docenią również zabiegi na dłonie i zmęczone stopy. Niezastąpione dla spuchnięty i zmęczonych stóp okazują się chłodne kąpiele z kilkoma kroplami olejku o zapachu lawendy. Warto wybrać się również na pedicure połączony z masażem stóp, który odpręży ociężałe nogi usuwając napięcie i zmęczenie. Wybierz sprawdzony salon, gdzie przybory są sterylnie dezynfekowane (w ciąży zwiększa się ryzyko grzybicy lub innej infekcji). Warto również zrezygnować z inwazyjnego wycinania skórek i usuwania zrogowaciałego naskórka za pomocą ostrych narzędzi. Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane, bo zapach zmywacza i lakieru do paznokci może ci przeszkadzać bardziej niż zwykle.

Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych specjaliści zalecają gimnastykę w basenie, wizyty w grocie solnej oraz masaże karku. Zbawienny wpływ ma również joga, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Dzięki prostym ćwiczeniom zrelaksujesz się, wyciszysz i odzyskasz wewnętrzną równowagę.

Kierunek SPA

Eksperci polecają nie tylko wizyty u kosmetyczki oraz codzienną pielęgnację we własnym zakresie. Okazjonalnie warto wybrać się do specjalistycznego ośrodka SPA, w którym nie tylko czekają na nas profesjonalne zabiegi, możliwość korzystania z ćwiczeń na basenie czy zajęcia jogi. Wyjazd poza miasto to również doskonała okazja do prawdziwego odpoczynku, możliwość spacerowania na świeżym powietrzu oraz chwila, dzięki której nabierzesz sił do największej zmiany w twoim życiu, jaką bez wątpienia będzie przyjście na świat maleństwa.
Rozświetlający peeling twarzy, odżywiająca maska błotna czy relaksujący masaż stóp? Przyszła mama może wybierać z szerokiej oferty zabiegów a nawet całych pakietów przeznaczonych specjalnie dla kobiet spodziewających się dziecka.
Idealnym rozwiązaniem może okazać się weekend w Siedlisku Morena. To doskonałe miejsce, by korzystać z uroków Mazur. Wykorzystaj ostatni moment na odpoczynek, by zregenerować siły.

Przygotowująca pielęgnacja Twarzy i Ciała od 3 do 6 miesiąca.
Zapobiega powstawaniu rozstępów, pomaga zachować jędrność i elastyczność skóry.

Do 2 godzin i 15 min
Cena 350,00

Odżywiająca pielęgnacja Twarzy i Ciała od 6 do 9 miesiąca
Intensywnie odżywia i uelastycznia skórę. Poprawia kondycję mięśni, szybko usuwając napięcie i zmęczenie.

Do 2 godzin
Cena 350,00

Ożywiająca pielęgnacja Twarzy i Ciała po narodzinach dziecka
Zabieg koncentruje się na uzupełnianiu niedoborów i przywróceniu dobrej kondycji skóry. Intensywna odnowa całego ciała.

Do 2 godzin
Cena 350,00

 

CLARINS PARIS