Otwarcie Silver Tower Center we Wrocławiu

Otwarcie Silver Tower Center we Wrocławiu

Już 1 października br. zostanie otwarty we Wrocławiu profesjonalny obiekt konferencyjny. Będzie on oferował swoim klientom zarówno nowoczesne przestrzenie biurowe, jak i noclegi w oryginalnie zaaranżowanych pokojach o designie inspirowanym powieścią Lewisa Carolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

Silver Tower Center, którego inwestorem jest Wisher Enterpirse Sp. z o. o., powstaje w samym sercu Wrocławia, dzięki czemu centrum miasta zyska pierwsze, tak duże centrum konferencyjne. Ponadto znajdą się tutaj lokale usługowe m.in. sklep Biedronka, a także nowoczesne przestrzenie biurowe. Budowa tego luksusowego obiektu zajęła trochę ponad dwa lata.

- W tej chwili finalizowane są roboty wykończeniowe w budynku. Przed nami odbiory właściwych służb. Jeśli chodzi o ogólnodostępną przestrzeń wokół budynku, to trwa układanie kostki brukowej. Od strony dworca PKP została już położona jedna trzecia całej zaplanowanej kostki. Ławki i inne elementy małej architektury będą montowane na samym końcu – opowiada Zbigniew Maćków, główny projektant Maćków Pracowni Projektowej.

Na uwagę przede wszystkim zasługuje, powstały w Silver Tower Center, Hotel Ibis Style Wrocław Centrum, wyróżniający się oryginalną aranżacją wnętrz, inspirowaną Krainą Czarów z powieści Lewisa Carolla. W obiekcie będzie można znaleźć fotele w kształcie kołnierza baśniowej Królowej, a w hotelowej restauracji stoły wiszące do góry nogami. Także w pokojach będą się znajdowały liczne detale nawiązujące do bajki m.in. mnóstwo luster i miniaturowe drzwi.

Prócz wyjątkowo zaaranżowanych hotelowych wnętrz, w Silver Tower Center, znajdzie się również profesjonalne centrum konferencyjne o powierzchni aż 1600m2. Będzie się ono składało z 8 profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych z klimatyzacją i dostępem do bezprzewodowego internetu oraz z foyer o powierzchni 240m2, idealnym do organizacji konferencyjnego cateringu.

W ofercie Silver Tower Center znajdą się także nowoczesne powierzchnie biurowe liczące łącznie aż 7 tys. m2. Ich dużym atutem będzie obecność naturalnego światła oraz piękna panorama Wrocławia roztaczająca się z okien. Dodatkowo dla pracowników biurowych zostanie utworzone specjalne bistro, gdzie będzie można zjeść posiłki w godzinach 8.00 – 16.00.

- Wciąż trwa proces komercjalizacji. W tym momencie prowadzimy negocjacje dotyczące ok. 3 500 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Lokal na poziomie -1 o metrażu ok. 1 100 mkw. jest już wynajęty, zajmie go Biedronka – opowiada Aleksandra Sikora, manager ds. najmu Silver Tower Center.

Bogatą ofertę obiektu dopełnią liczne lokale usługowe dostępne również dla mieszkańców Wrocławia. Znajdzie się tutaj m.in. luksusowa restauracja „Czary Mary” utrzymana w aranżacji rodem z Alicji w Krainie Czarów, gdzie magiczne potrawy serwować będzie znany szef kuchni Rafał Borys.

INFORMACJA PRASOWA