Ostatni dzwonek na zapisy na Kongres MŚP

Ostatni dzwonek na zapisy na Kongres MŚP
Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw rusza po raz trzeci. Już 16 września w Katowicach największe wydarzenie roku nad którym patronat objęli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

W poprzednich dwóch edycjach Kongresu łącznie udział wzięło ponad 300 prelegentów z Polski i zagranicy oraz w sumie ponad 6000 uczestników. Wrześniowe spotkanie w Katowicach zapowiada się równie obiecująco. O szansach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą przedstawiciele środowisk biznesowych, gospodarczych, najwyższe osoby w Państwie oraz delegacje z kilkudziesięciu krajów świata.

Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3 800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed tegorocznym Kongresem – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 września 2013. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt konferencji i sesji plenerowych. Dodatkowo przewidziane są również zajęcia warsztatowe w których udział wezmą najlepsi eksperci krajowi i zagraniczni.

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Współorganizatorem jest Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Krajowa Izba Gospodarcza.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Zapisy on-line i szczegóły dostępne na stronie internetowej www.kongresmsp.eu

INFORMACJA PRASOWA