Orientalna podróż do… Ostródy!

Orientalna podróż do… Ostródy!
W sobotę 24 września 2016 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Kultury Azjatyckiej. Bogaty i różnorodny program zaprezentują przedstawiciele z kilkunastu krajów Azji. Będzie to idealna okazja do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów z najdalszych zakątków świata.

Na scenie festiwalu będzie można zobaczyć na żywo jak wyglądają tradycyjne tańce ludowe, które zaprezentują zespoły taneczne z takich krajów jak Indonezja, Gruzja czy Mongolia. Wszystko to przy akompaniamencie ludowych melodii, w tradycyjnych stroje. Zabrzmią również tradycyjne instrumenty, których nazwy sprawią trudności niejednemu lingwiście. Dopełnieniem programu na scenie będą pokazy sztuk walki.

Przez cały czas trwania festiwalu odwiedzający będą mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych warsztatach i prezentacjach. Dla smakoszy i amatorów pichcenia w kuchni przewidziane są pokazy live cooking, gdzie będzie można zasmakować i poznać sekrety coraz bardziej popularnej w naszym kraju kuchni azjatyckiej. Równie ciekawie zapowiada się prezentacja ceremonii parzenia herbaty. Odważniejsi entuzjaści aktywności fizycznej będą mogli wziąć udział w prawdziwym treningu sztuk walki. Miłośnicy rękodzieła natomiast znajdą coś dla siebie, dzięki warsztatom z rzemiosła. Dla zainteresowanych przewidziane są też warsztaty językowe i kaligraficzne. Przez cały czas będą prezentowane także wystawy tematyczne, na których będzie można zobaczyć dzieła sztuki oraz poznać historię osiągnięć technologicznych z danych krajów.

Każdy, kto zechce poznać tradycje i kulturę danego kraju osobiście, będzie mógł zapoznać się z jego atrakcjami i ofertą turystyczną na tematycznych stoiskach targowych ambasad i biur podróży.

Więcej szczegółów o festiwalu można znaleźć na stronie: www.asia-trade.pl

INFORMACJA PRASOWA