Orbis wybrał nowego przewodniczącego rady nadzorczej

Orbis wybrał nowego przewodniczącego rady nadzorczej

24 czerwca Orbis wprowadził zmiany w składzie swojej rady nadzorczej. Jej członkowie 24 lipca wybrali nowego przewodniczącego - Ireneusza Węgłowskiego, Prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP).

Dotychczas Pan Ireneusz pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Orbisu. W samym zarządzie jest już prawie 20 lat (od 1991 roku). Ostatnie lata Panu Ireneuszowi upłynęły pod znakiem komunikacji korporacyjnej całej Spółki, relacjom inwestorskim, relacjom z mediami i CSR. Wcześniej odpowiadał za obszar zarządzania nieruchomościami hotelowymi, a także uczestniczył w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego. Realizował różne projekty zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości - z powodzeniem. 

Pan Ireneusz Węgłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA).

„Powierzenie mi roli przewodniczącego rady nadzorczej Orbisu to ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej będą wsparciem w dalszym rozwoju spółki i umacnianiu jej pozycji na rynku” – skomentował Ireneusz Węgłowski.

INFORMACJA PRASOWA