Od 1 marca znosimy większość obostrzeń!

Od 1 marca znosimy większość obostrzeń!

Długo kazano nam na to czekać - prawie 2 lata. Z początkiem marca zniesione zostanie większość obostrzeń, które obowiązywały przez ostatnie lata lub miesiące.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, co się zmieni, a co z nami pozostanie jeszcze przez jakiś czas.

Przede wszystkim od 1 marca przestają obowiązywać wszystkie limity osób, czyli m.in. w hotelach, restauracjach, sklepach, transporcie publicznym, miejscach kultury czy podczas spotkań i imprez (przypominamy - 15 grudnia wprowadzono limit 30 procent obłożenia przez osoby niezaszczepione w hotelach, restauracjach, kinach, obiektach sakralnych i sportowych).

Ponownie otwarte zostaną dyskoteki, kluby i inne miejsca do tańczenia (przypomnijmy, że zostały one zamknięte 15 grudnia, kiedy pojawił się bardziej zakaźny wariant koronawirusa - Omikron).

Przywrócona zostanie normalna praca w urzędach.

Co się nie zmieni?

  1. Dalej będziemy musieli zakrywać usta i nos maseczką w zamkniętych miejscach publicznych, czyli np. w sklepach i transporcie publicznym.
  2. Pozostaje izolacja i kwarantanna dla współdomowników osoby zarażonej - ale w tej skróconej 7-dniowej opcji.
  3. Kwarantanna dla osób przyjeżdżających zza granicy (tylko dla tych bez ważnego UCC).