Obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do 14 lutego

Obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do 14 lutego

Nowe wieści w sprawie obostrzeń obowiązujących w Polsce.

O 12.30 odbyła się konferencja, w której minister zdrowia Adam Niedzielski i minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazali nowe informacje.

Niestety nowe informacje dla hoteli wciąż nie są takie, jak wszyscy oczekiwaliśmy. Dochodziły do nas nieoficjalne informacje, że hotele otworzą się 1 lutego, później, że 1 marca.

A jak jest naprawdę? Wiadomo tylko, że aktualne restrykcje związane z hotelami i punktami gastronomicznymi przedłużono o kolejne dwa tygodnie, czyli do 14 lutego.

Czy 15 lutego do hotelu będzie mógł przyjechać każdy zainteresowany? Tego nie wiemy. Rząd przedłuża restrykcje co 2 tygodnie - i tak w kółko. Nie możemy być więc niczego pewni.

Czy coś się więc zmieni od 1 lutego? Tak.

Zmiany dotyczyć będą sklepów w galeriach handlowych, a także obiektów kultury (galerii sztuki i muzeów), do których będzie można przychodzić z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zniesione zostaną także godziny dla seniorów.

Obowiązują dalej limity zgromadzeń i spotkań prywatnych. Osoby zaszczepione nie wchodzą w limity dotyczące liczby osób na spotkaniach prywatnych.

W nauczaniu bez zmian, stacjonarne w klasach 1-3 w szkołach podstawowych. Kolejne testy nauczycieli w drugim tygodniu lutego, wtedy zapadną kolejne decyzje.