Nowy rekord w branży hotelarskiej! Hilton z 100 tysiącami pokoi

Nowy rekord w branży hotelarskiej! Hilton z 100 tysiącami pokoi
Tego jeszcze nie było! Hilton ogłosił 7 marca, że osiągnął liczbę 100 000 pokoi w swoich hotelach w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Miało to miejsce tuż przed tegoroczną edycją Międzynarodowych Targów Inwestycji Hotelarskich w Berlinie.

W ciągu najbliższych 3 lat sieć hoteli ma zamiar wybudować prawie 40 tys. nowych pokoi. Taki rekord to konsekwencja dynamicznego rozwoju całej sieci. W regionie EMEA obserwowano jednostkowy wzrost na poziomie ponad 20,000 pokoi w ciągu ostatnich trzech lat. Trend ten będzie kontynuowany, gdyż aż blisko 40 000 pokoi znajduje się w budowanych obecnie obiektach, których otwarcie planowane jest na koniec 2020 roku.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton, komentuje: „Osiągnięcie liczby 100 000 pokoi jest znaczącym krokiem milowym dla nas jako firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozpiętość portfolio sieci w regionie Europy i Afryki. Ponad 60% pokoi, z planowanych w ciągu następnych lat projektów, znajduje się już w budowie, co świadczy o tym, że region ten jest niesamowicie dynamiczny i inspirujący dla całej branży".


Nowości w ramach sieci Hilton:


Dzięki planowanym inwestycjom w ciągu następnych 3 lat podwoi się liczba hoteli Hampton by Hilton i Hilton Garden Inn

W 2016 r. otwarto setny hotel DoubleTree by Hilton w regionie EMEA (DoubleTree by Hilton Madrid Prado)

Także w 2016 r., w Rejkiawiku otwarto pierwszy hotel nowej marki Canopy by Hilton

Curio – a Collection by Hilton, rośnie w siłę w regionie EMEA, posiadając 16 hoteli już działających lub będących na różnych stadiach rozwoju.


Patrick Fitzgibbon dodaje: “W ostatnim dziesięcioleciu wprowadziliśmy na rynek 5 nowych marek, które umożliwiły nam ożywienie wzrostu w różnych segmentach, w tym hoteli średniego poziomu cenowego rozwijanych obecnie w ponad 200 lokalizacjach. Z sukcesem uruchomiliśmy również niepowtarzalną markę Curio, kontynuowaliśmy rozwój naszej flagowej marki Hilton oraz poszerzaliśmy ofertę hoteli luksusowych. Właściciele hoteli naszych marek zostali nagrodzeni najwyższymi w historii wskaźnikami obłożenia w skali całego świata. Przewidujemy, iż w 2017 roku będziemy mogli pochwalić się kolejnymi sukcesami w regionie Europy i Afryki.”

Region EMEA w liczbach:


5 477 nowych pokoi otwartych w 2016 r. – liczba ta pozwoliła osiągnąć poziom 100 000 pokoi w hotelach sieci Hilton

23 384 pokoi otwartych w ciągu ostatnich trzech lat

planowo 11 000+ pokoi otworzy się 2017 (ponad 40 000 do końca 2020 r.)

Łącznie 64 000+ pokoi znajduje się w dotychczas ogłoszonych inwestycjach

Około 50% planowanych inwestycji znajduje się w regionie EMEAINFORMACJA PRASOWA