Nowy hotel w sercu staromiejskiego Gdańska

Nowy hotel w sercu staromiejskiego Gdańska
W sercu staromiejskiego Gdańska, tuż obok fontanny Neptuna i Dworu Artusa powstanie trzygwiazdkowy Hotel Superior. Wyjątkowa nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium kilka lat temu jest częścią projektu hotelowego "Długi Targ".

Projekt obejmuje trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskie, niemalże na przeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa.

Gdańsk jest jednym z najstarszych i najdynamiczniej rozwijających się miejsc w Polsce. Miasto z ponad tysiącletnią historią jest również jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Ponadto stolica Trójmiasta jest ważnym centrum biznesowym i akademickim, razem z Gdynią i Sopotem, tworzy konglomerację ponad 1,2 mln mieszkańców.

W wyniku przeprowadzonego kompleksowego przetargu na generalnego wykonawcę prac budowlanych wyłoniony został zwycięzca i dnia 21 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa z Allcon Budownictwo.

Architektem dla Projektu „Długi Targ“ została firma Architectonica Michał Skwarło. Projekt wnętrz wykonała firma TOYA Design z Poznania. Prowadzenie projektu powierzono firmie Probuild.

Początkowo koncepcją Von der Heyden Group było stworzenie w tym miejscu 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, plan ten uległ zmianie. Ostatecznie w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku powstanie funkcjonalny i modny 3* Hotel Superior. Charakterystyczne cechy fasady kamienic zostaną zachowane, a jego wnętrza utrzymane będą w nowoczesnym stylu.

1 lipca 2016 br., odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, z kolei otwarcie hotelu planowane jest na koniec lata 2017 roku. Operatorem hotelu będzie IBB Hotel Collection (IBBHC).

fot. Von der Heyden Group

INFORMACJA PRASOWA