Nowy dyrektor w Chopin Airport Development

Nowy dyrektor w Chopin Airport Development
Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora ds. strategii i rozwoju spółki Chopin Airport Development. Został nim Adam Pilczuk. Jego zadaniem będzie tworzenie nowych strategii rozwojowych firmy oraz pozyskiwanie analiz i informacji branżowych i trendów rynkowych, które będą mogły pozwolić na odnajdywanie nowych szans biznesowych i rozwiązań przy wchodzeniu na rynki.

-Nasz zespół powiększa się o kolejnego eksperta, co z pewnością nie pozostanie bez znaczenia dla pozycji naszej spółki na rynku - powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. -Myślę, że będziemy nie tylko liderem opinii jeżeli chodzi o branżę, w jakiej działamy, ale, z czasem, również liderem rynku chętnie podpatrywanym przez konkurencję. W końcu stoi za nami nie tylko stabilny kapitał, ale przede wszystkim, suma doświadczenia naszych pracowników.

Adam Pilczuk z branżą hotelarską powiązany jest od 2008 roku. Pracował wówczas jako niezależny konsultant hotelowy firmy Hotel Solutions Partner i jego zadaniem była realizacja projektów doradczych dla kilkudziesięciu polskich hoteli. Odpowiadał również za działania pre-openingowe oraz procesy wprowadzania ich do międzynarodowych sieci hotelowych. Był również związany z branżą finansową. Zajmował takie stanowiska jak dyrektor finansowy w MT Development Group czy ekspert w GE Money Bank.

- Objęcie funkcji dyrektora odpowiedzialnego za strategię i rozwój spółki jest dla mnie kolejnym bardzo ważnym wyzwaniem zawodowym. Cieszę się, że staję się członkiem zespołu Chopin Airport Development, który ma znakomitą praktykę branżową i ogromny potencjał. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie zamierzam aktywnie budować i rozwijać strategię spółki, wzmacniać współpracę z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi oraz skupić się na planowaniu i realizacji działań zapewniających Chopin Airport Development dynamiczny i stabilny rozwój na rynku- powiedział Adam Pilczuk.

Chopin Airport Development to część Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", które powstało w 1998 roku. Spółka zajmuje się inwestycjami zlokalizowanymi w pobliżu portów lotniczych jako inwestor, operator oraz administrator istniejących obiektów. Realizuje również inwestycje od podstaw.

Chopin Airport Development to właściciel takich obiektów jak: Courtyard by Mariott w Warszawie, Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku oraz Hotelu Jurata na Półwyspie Helskim. Zostanie również operatorem hotelu Renaissance Marriot znajdującego się na Okęciu w Warszawie.

INFORMACJA PRASOWA