Nowy ambasador Chin otworzy targi China Expo Poland 2012

Nowy ambasador Chin otworzy targi China Expo Poland 2012
Nowo powołany ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Xu Jian, weźmie udział w otwarciu targów China Expo Poland 2012, gdzie ponad 200 chińskich firm z wielu branż zaprezentuje swoją ofertę i będzie szukać partnerów biznesowych wśród polskich przedsiębiorców. Targi odbędą się w dniach 20-22 września w Centrum Targowo–Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na stoiskach wystawców pojawi się szeroki asortyment produktów m.in. wyposażenie kuchni i łazienek, artykuły budowlane, narzędzia, części samochodowe, artykuły dekoracyjne, tekstylia i ubrania, a także produkty i usługi dla biznesu polsko-chińskiego. Dodatkowo podczas drugiej edycji China Expo Poland organizowane będą konferencje w ramach Dni Eksportera i Importera, które dostarczą wiedzy i praktycznych informacji na temat dwustronnej współpracy. Wstęp na wydarzenie i udział w konferencjach są bezpłatne.

- To zaszczyt gościć na otwarciu Targów China Expo Poland 2012 nowo powołanego ambasadora Chin, Pana Xu Jian. Nasze targi to bez wątpienia wydarzenie sprzyjające polsko-chińskim relacjom biznesowym. China Expo Poland umożliwiają polskim importerom, eksporterom, inwestorom, producentom, a także hurtownikom i właścicielom sklepów znalezienie odpowiednich partnerów i ciekawych ofert biznesowych z Chin. Ponadto, trzy targowe dni są okazją, by na organizowanych podczas nich konferencjach uzyskać cenne porady ekspertów i dowiedzieć się jak zacząć i skutecznie rozwijać współpracę z Chińczykami. Wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych rynkiem chińskim, a jak pokazują badania zrealizowane dla nas przez TNS Polska, ponad połowa Polaków – 53% - jest zdania, że nasze rodzime firmy powinny współpracować z chińskimi przedsiębiorstwami. Bowiem jak zauważa 39% zwolenników polsko-chińskich relacji biznesowych, współpraca z Chinami to możliwość przyciągnięcia do Polski dużych inwestycji i stworzenia nowych miejsc pracy - mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora targów China Expo Poland.

Wszechstronny wybór produktów z Chin
Towary pochodzące z Państwa Środka są niezmiernie popularne w polskich gospodarstwach domowych. Z badań wynika, że do kupowania produktów wytwarzanych w Chinach przyznaje się aż 74% Polaków. Na targach China Expo Poland 2012 wystawcy z Chin zaprezentują tysiące produktów. Wśród nich znajdą się elementy wyposażenia łazienek i kuchni, artykułów dekoracyjnych, gospodarstwa domowego, rękodzieła i artykułów papierniczych. Nie zabraknie również artykułów budowlanych, narzędzi i osprzętu. Na zwiedzających zainteresowanych motoryzacją czekać będą także akcesoria i części samochodowe. Prezentowana będzie również oferta tekstyliów, odzieży, obuwia i modnych dodatków. Ponadto na targach zorganizowany zostanie sektor produktów i usług dla biznesu polsko-chińskiego.

Wiedza o eksporcie, imporcie, inwestycjach
Targom towarzyszyć będą liczne konferencje poświęcone polsko-chińskiej współpracy biznesowej. Pierwszego dnia China Expo Poland 2012 odbędzie się Investment Business Meeting, który przybliży warunki inwestowania w Polsce i Chinach. Ponadto, 20 września organizowany będzie Dzień Eksportera, w ramach którego zaplanowano wiele ciekawych spotkań. Cykl konferencji rozpocznie temat „Rozpoznanie rynku chińskiego” wraz z prezentacją targów, wystaw odbywających się w Chinach. Następnie uczestnicy będą mogli uzyskać informacje nt. połączeń lotniczych na linii Polska – Chiny. Na kolejnych spotkaniach poruszone zostaną kwestie sposobów rozliczeń kontraktów eksportowych z partnerami chińskimi, wspomagania finansowego, a także warunków eksportu do Chin. Drugiego dnia targów – 21 września – na China Expo Poland odbędzie się Dzień Importera. Zainauguruje go konferencja poświęcona zagadnieniu negocjacji kontraktu z chińskim partnerem. Następnie prelegenci omówią warunki importu do Polski i możliwości transportu morskiego oraz odprawy celnej. Poruszony zostanie również temat sposobów rozliczeń kontraktów importowych z partnerami chińskimi, a także znaczenie różnic kulturowych w negocjacjach. Ostatniego dnia targów odbędzie się natomiast konferencja zatytułowana „Perspektywy rozwoju współpracy Polski z Chinami” oraz spotkanie poświęcone innowacyjnym formom promocji i marketingu produktów spożywczych na rynku chińskim.

Atrakcje i konkursy
Na zwiedzających targi China Expo Poland oprócz bogatej oferty produktów i ciekawych konferencji czekać będą również liczne atrakcje i konkursy nawiązujące do chińskich zwyczajów i tradycji. W programie znajdą się m.in. pokazy sztuki walki – kung fu, parzenia prawdziwej chińskiej herbaty czy sztuki kaligrafii i jedzenia pałeczkami. Nie zabraknie również gotowania na oczach widzów wraz z degustacją chińskich potraw oraz spotkań poświęconych Feng Shui. Realizowany będzie również konkurs „Moja podróż do Chin” sprawdzający m.in. wiedzę o Chinach, w którym na zwycięzcę czeka niezapomniana wycieczka do tego kraju. Cenne nagrody zostaną również przyznane laureatom finału konkursu dla Polaków ze znajomością języka chińskiego oraz konkursu fotograficznego na najciekawsze zdjęcie z motywem chińskim wplecionym w polską rzeczywistość.

Honorowe patronaty
Honorowe patronaty nad China Expo Poland 2012 objęli Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, ICC Polska – Międzynarodowa Izba Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Handlu oraz Związek Banków Polskich. Targi wspierają również merytorycznie chińskie organizacje biznesowe. Organizatorami China Expo Poland 2012 są Międzynarodowe Targi Polska i China Town Travel.

Rejestracja i bezpłatny wstęp
Wstęp na China Expo Poland jest bezpłatny. Zwiedzający zobowiązani są jedynie do rejestracji, której można dokonać on-line na stronie www.chinaexpo.pl lub na miejscu w trakcie trwania targów. Centrum MT Polska, gdzie odbędzie się II edycja China Expo Poland oddalone jest o 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska na Okęciu. Przy obiekcie znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Na targi można też dojechać autobusami 11 linii z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego - pociągami Kolei Mazowieckich.

INFORMACJA PRASOWA