Nowe obiekty sieci Mercure w Polsce

Nowe obiekty sieci Mercure w Polsce

Marka hotelowa Mercure rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku hotelarskim. Zarówno w naszym kraju, jak i innych państwach Bałtyckich, w przeciągu 3 ostatnich lat pod szyldem sieci, powstało 12 nowych hoteli. Jest to imponujący wynik, ale Mercure nie zamierza na tym poprzestać. Już w 2015 roku, w Trójmieście zostaną otwarte dwa nowe obiekty.

Pierwszym hotelem, który stanie się częścią sieci Mercure to Orbis Gdynia. Zmieni on nazwę na Mercure Gdynia Centrum. Jest nowoczesny hotel, położony w samym centrum miasta, skąd blisko do wszystkich najważniejszych atrakcji Gdyni oraz na plażę. Obecnie obiekt przechodzi gruntowną renowację, by spełniać standardy marki Mercure. Już pod koniec marca tego roku goście będą mogli skorzystać z oferty odnowionego hotelu i podziwiać efekty modernizacji. W Mercure Gdynia Centrum powstaje również wykwintna restauracja Winestone, która będzie serwować smaczną,zdrową kuchnię, inspirowaną regionalnymi smakami.

Kolejnym, nowym obiektem sieci Mercure będzie obecny Orbis Posjedon Gdańsk, który zostanie przemianowany na Mercure Gdańsk Posejdon. Głównym atutem obiektu jest jego położenie w otoczeniu malowniczej przyrody, a jednocześnie blisko plaży. Obecnie hotel również jest odnawiany. Jego główną atrakcją będzie profesjonalna strefa spa, w której znajdzie się nowoczesny basen, sauny, siłownia oraz bogata oferta masaży. Mercure Gdańsk Posejdon zostanie otwarty już w maju tego roku.

- Marka Mercure jest największą siecią w kategorii hoteli klasy średniej w Polsce. Aktualnie dysponujemy 21. obiektami w kraju oraz po jednym na Litwie i Łotwie. Włączenie własnych hoteli marki Orbis do sieci Mercure jest zgodne z nową strategią przyjętą przez naszego partnera Accor. Oba obiekty doskonale łączą w sobie cechy hotelu biznesowego i turystycznego - komentuje Joanna Świerkosz, Zastępca Dyrektora Sprzedaży, Dystrybucji i Marketingu w Polsce i krajach bałtyckich.

INFORMACJA PRASOWA