Nowe hotele marki Hampton by Hilton w portfolio Hilton Worldwide

Nowe hotele marki Hampton by Hilton w portfolio Hilton Worldwide
Hilton Worldwide (NSYE: HLT) ogłosił plany rozszerzenia swojego portfolio w Polsce o 2 nowe hotele marki Hampton by Hilton w Gdańsku oraz Lublinie. Dołączą one do 23 obiektów ukończonych lub będących w trakcie budowy w naszym kraju.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton Worldwide, komentuje: „Branża turystyczna w Polsce rozwija się bardzo dobrze i jest znacznym czynnikiem wzrostu ekonomicznego. Zakłada się, że w 2025 roku osiągnie wartość prawie 20 mld PLN. Jesteśmy pewni, że nasze portfolio w Europie Środkowej będzie się dalej rozwijać. Widzimy znaczący trend w odkrywaniu miast o bogatej historii, które przyciągają turystów z całego świata, także do Polski. Nowe hotele Hampton by Hilton w Lublinie i Gdańsku, które otworzą się w 2017 roku, będą stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie zakwaterowanie na wysokim poziomie, ale także w przystępnej cenie”.

Hampton by Hilton Lublin
Hotel Hampton by Hilton Lublin, którego otwarcie planowane jest na koniec 2017 roku, będzie oferował 121 pokoi dla gości. Inwestycja prowadzona przez Global Property sp. z.o.o. S.K.A. stanie się pierwszym hotelem sieci Hilton w Lublinie. Zarządzającym obiektem zostanie Pro Value Sp. z o.o., niezależna firma konsultingowa specjalizująca się w rozwijaniu inwestycji deweloperskich, w szczególności hoteli. W przyszłym roku Lublin świętuje swoją 700. rocznicę powstania. Jest to dobra okazja, żeby odwiedzić to wyjątkowe miasto i poznać jego historię. Hotel Hampton by Hilton będzie położony tuż przy drodze krajowej, co pozwoli na łatwy dojazd do pobliskiego lotniska, a także do stolicy kraju.

Hampton by Hilton Gdansk Oliwa
100-pokojowy Hampton by Hilton Gdansk Oliwa będzie już czwartym obiektem sieci w tym mieście. Obecnie znajdują się tu dwa ukończone hotele (Hampton by Hilton Gdansk Airport i Hilton Gdansk), a w budowie jest kolejny Hampton by Hilton zlokalizowany na Głównym Mieście. Nowy hotel w Oliwie będzie częścią kompleksu łączącego w sobie zarówno przestrzenie handlowe, biurowe, jak i usługowe. Rozwojem inwestycji przy al. Grunwaldzkiej zajmie się firma Moderna Investment sp. z o. o. przy współpracy z Property Partner Investments sp. z o.o. sp.k. Gdańska Oliwa to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta, gdzie powstaje wiele obiektów komercyjnych i gdzie rośnie w siłę biznesowe centrum miasta. Nowy hotel sieci Hilton będzie idealnym miejscem dla gości podróżujących w celach biznesowych.

Phil Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i manager marki Hampton powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni z naszego rozwoju w Europie – w ciągu dekady od wprowadzenia marki Hampton mamy na rynku już 100 hoteli, które działają lub są jeszcze w trakcie budowy. Polska oferuje wiele atrakcji dla turystów szukających ciekawych miejsc, jeszcze nie w pełni odkrytych. Jesteśmy pewni, że nowe hotele w Lublinie i Gdańsku będą popularne wśród osób, które oczekują wysokiej jakości za rozsądną cenę, a także wybierają miejsca z dobrym dostępem do lokalnych atrakcji.”

Hampton by Hilton Lublin będzie położony przy ul. Północnej w Lublinie, natomiast Hampton by Hilton Gdansk Oliwa będzie znajdował się przy al. Grunwaldzkiej 505-507 w Gdańsku Oliwie. Więcej informacji na temat hoteli oraz zdjęcia obiektów znajdą Państwo na stronie news.hampton.com

INFORMACJA PRASOWA