Nikt nie chce hotelu w budynku po Rurze

Nikt nie chce hotelu w budynku po Rurze

Już po raz szósty miasto próbowało sprzedać budynek łączący ulicę Łazienną i Rzeźniczą, w którym jeszcze niedawno mieścił się klub jazzowy Rura. Pomimo drastycznego obniżenia ceny o ponad 13 mln złotych, nadal nikt nie chce go zaadoptować.

Tym razem kamienica została wystawiona za 8,6 mln złotych, jednak do środowych rokować żaden inwestor się nie zgłosił. Budynek został wystawiony po raz pierwszy na przetargu w 2008 roku za cenę 22 mln złotych. Następnie cena wywoławcza została obniżona do 18,5 mln złotych, w grudniu 2008 roku, 15 mln złotych w kwietniu 2009 roku, a prawie 12 mln złotych we wrześniu i 9,9 mln złotych w listopadzie ubiegłego roku.

Kamienica została wybudowana w 1905 roku. Dziś jednak budynek wymaga kapitalnego remontu. Składa się z czterech kondygnacji oraz piwnicy. Jej powierzchnia to 1,9 tys. m kw. Jeszcze niedawno mieścił się tam kultowy wrocławski klub jazzowy Rura, który jednak 1 stycznia przestał działać.

Położenie kamienicy jest bardzo prestiżowe. Stoi ona bowiem na terenie wpisanym do rejestru zabytków, a sama przed 16 lat została uznana za pomnik historii. Wszystkie zatem prace budowlane muszą być prowadzone pod nadzorem konserwatora.

Źrodło: e - hotelarz.pl