Nie kończ na przystawce. Apetyt na wiedzę wzrasta

Nie kończ na przystawce. Apetyt na wiedzę wzrasta
Nowoczesnego człowieka cechuje pęd ku samorealizacji. Jednym z jej elementów jest niewątpliwie wiedza i konieczność jej zdobywania. W odpowiedzi na potrzeby rynku, ale i własnej natury nowoczesny człowiek nie pozwala nigdy zastygnąć swoim kwalifikacjom, doświadczeniu, karierze zawodowej – wiedza z różnych dziedzin przyciąga go jak magnes, formuje go na nowo i czyni atrakcyjnym na rynku pracy i konkurencyjnym wobec współzawodników. Problem w tym, że wiedza o możliwościach rozwoju przypominała dotąd ezoterykę: dostęp do niej mieli nieliczni i tylko wtajemniczeni, a panujący chaos komunikacyjny i rozproszenie informacyjne wcale nie ułatwiały jej zdobywania. Na szczęście w ostatnich latach sytuacja zmieniła się. Na plus. Czego przykładem jest portal dla wszystkich nowoczesnych ludzi – COGITORS.pl.

Nowy portal – szansa na zaspokojenie głodu wiedzy


Aspiracją portalu jest promowanie usług wspierających karierę zawodową oraz proces samokształcenia. Dzięki zebraniu w jednym miejscu wszystkich rozproszonych dotąd w Internecie danych z obszaru autorozwoju oraz interaktywnemu charakterowi portalu, jest on także doskonałą przestrzenią do wymiany informacji, kontaktów oraz idei. Poprzez zaledwie kilka kliknięć Użytkownicy mogą zarejestrować się na szkolenia, konferencje, seminaria, opłacić je (jeśli są płatne), a także poinformować znajomych o nadchodzących Wydarzeniach. Ponadto już niebawem dzięki ISI – Inteligentnemu Systemowi Informowania – COGITORS.pl podpowiadał będzie użytkownikom w wyborze najbardziej dopasowanej do nich oferty, biorąc pod uwagę ich wykształcenie, preferencje, miejsce zamieszkania. To tak jak doradca zawodowy, tylko zupełnie za darmo.

Przyszłość portalu w zamierzeniu twórców i architektów programowych jest jasna: ma on być internetową przestrzenią łącząca w sobie zalety portalu społecznościowego z rozbudowanym portalem proedukacyjnym. Nie chodzi o powielenie idei innych portali społecznościowych, które nie tworzą realnej przestrzeni do dyskusji, ani nie stawiają na pierwszym miejscu samorozwoju i idei podnoszenia kwalifikacji, lecz o wniesienie nowej, nieznanej dotąd na polskim rynku internetowym jakości.

COGITORS.pl za cel stawia sobie mobilizację i aktywizację społeczeństwa na polu zawodowym i naukowym, której dokonuje zarówno portal (personalizując wydarzenia i oferty do konkretnych użytkowników) jak i zarejestrowani na nim Internauci (tworząc własne informacje o Wydarzeniach, dzieląc się wrażeniami z konferencji czy szkoleń, na których byli). COGITORS.pl pełni rolę pomostu czy pośrednika pomiędzy Użytkownikami, chcącymi zarejestrować się na szkolenia, konferencje, seminaria, misje, a Organizatorami Wydarzeń: dzięki funkcji e-płatności potencjalni uczestnicy wydarzeń nie muszą wychodzić z domu, żeby wypełnić formalności.

Dlaczego warto?

COGITORS.pl ciągle się rozwija. Programiści w pocie czoła wprowadzają nowe zmiany, testują nowe funkcjonalności, po to, żeby ułatwić poruszanie się po portalu. Niebawem pojawi się nowy layout strony głównej i wszystkich podstron, testowany uprzednio przez specjalistów od usability stron internetowych, oglądany przez osoby, które chcą uczestniczyć w różnych kursach (betatesty) – będzie przyjaznym i przejrzystym miejscem. Kolejne, stopniowo wprowadzane funkcjonalności mają pomóc zorganizować się Użytkownikowi w chaosie informacyjnym tak, aby ten nie musiał poszukiwać innych źródeł informacji na temat świata szkoleń i kursów, nie musiał rozpraszać swoich sił na niepotrzebne i czasochłonne zajęcia. Wkrótce zostaną wdrożone grupy dyskusyjne jako nowa funkcjonalność portalu, umożliwią one wyrażanie opinii na temat szkoleń, wymianę komentarzy, nawiązanie intelektualnych znajomości itd. Uczestnicy dysponować będą ponadto swoistą bronią recenzencką: dzięki systemowi oceniania jakości, merytoryki oraz organizacji danych szkoleń, pomogą innym osobom w wyborze najlepszych z dostępnych Wydarzeń.

Leitmotivem portalu jest zawołanie: „kogo nie ma na COGITORS.pl ten nie dba o swój rozwój”. COGITORS.pl chce tworzyć społeczność „Ludzi Głodnych Wiedzy” i pobudzać, a potem zaspokajać apetyt edukacyjny Internautów.

COGITORS.pl chce stale przypominać internautom, że podstawą i gwarantem sukcesu zarówno zawodowego jak i osobistego jest ciągły rozwój, samodoskonalenie i pozyskiwanie nowych umiejętności. Chce zaradzić bierności i popychać internautów do ciągłej aktywności na polu nie tylko zawodowym, lecz także pasjonackim.

COGITORS.pl chce również być deską ratunku dla tych, którzy nie wiedzą jak odnaleźć się na rynku pracy, nie wiedzą w którym kierunku się rozwijać – dzięki zaangażowaniu w COGITORS.pl mogą zwiększyć swoją skuteczność i skupić się na tym, co ich interesuje.

COGITORS jest także dla tych, którzy mają wprawdzie sprecyzowane plany zawodowe, ale nie wiedzą jakie kroki powinni podjąć, żeby znaleźć się tam, gdzie chcą.

I wreszcie COGITORS jest dla tych, którzy mają już to czego chcieli, ale wyrażają chęć spróbowania czegoś innego, czegoś więcej.

INFORMACJA PRASOWA