Nanotechnologia i metrologia podczas Targów EuroLab 2013

Nanotechnologia i metrologia podczas Targów EuroLab 2013
Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET w pierwszym dniu jubileuszowych XV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab poprowadzi seminarium pt. „Wstęp do nanotechnologii – perspektywy rozwoju w Polsce”. Drugiego zaś dnia eksperci z Głównego Urzędu Miar wygłoszą wykłady na temat metrologii.

Organizator Targów EuroLab, firma MT Targi Polska, zapewnia program naukowy, który odpowiada na zapotrzebowanie przedstawicieli branży laboratoryjnej. Targi odbędą się w dniach 10-12 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c.

Rozwój i przyszłość nanotechnologii Do poprowadzenia jednego z seminariów została zaproszona Fundacja NANONET, która promuje rozwój przedsiębiorczości opartej na nowych technologiach. Jej działalność obejmuje również popularyzację wyników badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych w obszarze nanotechnologii.

W trakcie seminarium „Wstęp do nanotechnologii – perspektywy rozwoju w Polsce” przedstawiciele Fundacji przybliżą słuchaczom przedmiot swoich działań oraz wskażą kierunki rozwoju sektora nanotechnologicznego. Jako przykład współpracy instytucji naukowych i branżowych zostanie zaprezentowany Śląski Klaster Nanotechnologiczny, który został powołany w marcu 2013. Ma on na celu stworzenie platformy współpracy umożliwiającej połączenie i wykorzystanie potencjału członków klastra. Z kolei Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii IZTECH, instytucja działająca na rzecz promocji i wsparcia przedsiębiorczości wysokiej techniki, przybliży zagadnienia dotyczące wsparcia dla firm nanotechnologicznych. Część seminaryjna zostanie zakończona panelem dyskusynym.

Polska metrologia na tle międzynarodowej Drugi dzień Targów EuroLab to m.in. blok wykładów prowadzonych przez ekspertów z Głównego Urzędu Miar. Zaprezentowane zostanie miejsce i funkcjonowanie GUM w międzynarodowym systemie metrologicznym. Omówione będą najważniejsze międzynarodowe regulacje, udział w organizacjach oraz aktywność tejże instytucji w Europejskim Programie Badawczo-Rozwojowym w dziedzinie Metrologii. Następnie specjaliści odniosą się do zagadnień z zakresu metrologii chemicznej dotyczących m.in. udziału krajowych wzorców odniesienia w porównaniach międzynarodowych czy wzorcowania materiałów odniesienia. W kolejnym referacie słuchacze uzyskają informacje na temat wdrożenia nowej definicji kilograma, zadań oraz wyzwań, jakie w związku z tym stoją przed Głównym Urzędem Miar.

Udział w obydwu seminariach jest bezpłatny. Należy dokonać obowiązkowej rejestracji na targi online lub na miejscu. Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne online: www.targieurolab.pl.

Równolegle odbędą się II Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab skierowane do branży kryminalistycznej. Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne online: www.crimelab.pl

Dogodny dojazd Organizator zapewnia udogodnienia w zakresie dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego. Na targi będzie można dostać się bezpłatnym autobusem targowym z przystanku autobusowego Emilii Plater 01 naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki oraz pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej nie powinien przekroczyć 20 minut.

INFORMACJA PRASOWA