Największe Targi Górnictwa w Katowickim Spodku

Największe Targi Górnictwa w Katowickim Spodku
Już tylko kilka dni zostało do kolejnych Międzynarodowych Targów Górnictwa, przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice”. Tegoroczna edycja targów wystartuje 10 września i zapowiada się rekordowo. Chęć udziału zgłosiło ponad 400 największych podmiotów z grup producenckich, zajmując niemal 20 tys m2 powierzchni wystawienniczej.

Targi w Katowicach to trzydniowe spotkanie profesjonalistów z branży, organizowane co dwa lata w Spodku. Tradycja targów sięga ponad trzydziestu lat (dawny SIMEX), obecnie są one zaliczane do największych w Europie.

W poprzedniej edycji wzięło udział kilkaset firm z 19 krajów m.in. Ukrainy, Wietnamu, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii. W 2011 roku ekspozycje odwiedziło ponad 28 tys profesjonalistów w tym również gości honorowych – przedstawicieli władz samorządowych, senatorów, posłów, członków delegacji zagranicznych i członków Korpusu Dyplomatycznego.

Zapraszamy do Katowic – miasta przyjaznego inwestorom. Państwa udział w targach, nazwanych przez prasę branżową „europejskim szczytem górniczym”, będzie dobrą inwestycją – zachęcają organizatorzy, czyli spółka Polska Technika Górnicza.

Sukces wystawców z poprzedniej edycji targów sprawił, że pierwsze zgłoszenia na tegoroczne spotkanie branży przyjmowane były już dwa lata temu. To nie tylko szansa dla wystawców na zaprezentowanie swojej oferty usług ale także pogłębienie wiedzy i wymiana cennych doświadczeń. Targom towarzyszą międzynarodowe konferencje i sympozja, w których uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiego rządu, Międzynarodowej Agencji Energii, Światowego Kongresu Górniczego i europejskiej nauki.

INFORMACJA PRASOWA