Najnowsze technologie w centrach konferencyjnych hoteli Vienna House

Najnowsze technologie w centrach konferencyjnych hoteli Vienna House
Nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie dystrybucji obrazu oraz dźwięku zostały wdrożone w centrum konferencyjnym angelo by Vienna House Katowice, a niebawem pojawią się również w andel’s by Vienna House Cracow.

Od kwietnia 2016 klienci, którzy korzystali z angelo by Vienna House Katowice mieli dostęp do ekranów projekcyjnych Adeo Incell o wymiarach 350x223 cm i projektorów EPSON pracujących w rozdzielczości 1920x1200 pikseli w formacie 16:10(standardzie WUXGA - Widescreen Ultra Extended Graphics Array). Dzięki powstaniu technologii 3LCD mogą one zostać wykorzystane do odtwarzania najbardziej zaawansowanych pokazów multimedialnych czy video. Podłączyć się można do nich przez gniazdo HDMI bądź bezprzewodowo (dzięki funkcjom Miracast i Direct WiFi). Wszystkie urządzenia posiadające opcję Screen Mirroring mogą odtwarzać prezentacje.

Infrastruktura cyfrowa centrum konferencyjnego angelo wykorzystuje matryce Video-Extron, a do odtwarzania dźwięku - nowoczesne systemy nagłośnień BOSE oraz SENNHEISER. W lipcu tego roku identyczne technologie zostaną wdrożone w andel's by Vienna House Cracow.

Jak podkreśla Tomasz Piórkowski, General Manager angelo by Vienna House Katowice i andel's by Vienna House Cracow - "Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom, jakie stawiają nam nasi klienci konferencyjni, postanowiliśmy przebudować nasze centra konferencyjno-kongresowe i rozpocząć erę cyfrowego przesyłania obrazu i dźwięku.” Dodaje również, że obiekt skupia się na dobieraniu produktów z najwyższej półki i opieraniu się na wiodących markach rynku AV na rynku.

Oferta konferencyjna obu hoteli Vienna House została wzbogacona o dodatkowe oferty gastronomiczne. Przekąski warzywne, a także wszelkiego rodzaju przerwy na świeżo parzoną kawę czy wyciskane soki znajdują się w standardzie obydwóch konferencyjnych obiektów

Centra konferencyjne angelo w Katowicach i andel's w Krakowie

angelo by Vienna House Katowice to 4-gwiazdkowy hotel konferencyjno-biznesowy stworzony w nowoczesnym stylu. Znajduje się w samym centrum stolicy Górnego Śląska. W ofercie hotelu znajdują się 203 pokoje i apartamenty, a także największe w regionie centrum konferencyjne o powierzchni 1350 m2, z 12 salami konferencyjnymi dla 600 gości. Do wykorzystania przy wszelkiego rodzaju eventach nadaje się doskonale restauracja hotelowa oraz Jazz Bar. Doskonała kuchnia oraz najwyższa jakość obsługi jest tym co sprawiło, że odbywają się w nim prestiżowe wydarzenia (np. Europejski Kongres Gospodarczy).

andel's by Vienna House Cracow to 4-gwiazdkowy obiekt zlokalizowany w centrum Krakowa, około 5 minut od Starówki. Dla gości proponuje 159 pokoi i apartamentów. W swojej ofercie posiada również centrum konferencyjne o powierzchni 420 m2 z 5 salami konferencyjnymi dla 240 osób. Wszystkie sale posiadają dostęp do światła dziennego. Hotel posiada garaż podziemny Bar i restaurację delight, również wykorzystywane do wszelkiego rodzaju eventów. Obiekt posiada zaszczytne miano laureata nagród: m.in. najmodniejszego hotelu w Polsce (przez użytkowników portalu TripAdvisor).

Motto sieci hoteli Vienna House brzmi: "nie ma nic bardziej wyrafinowanego w życiu niż proste przyjemności". Sieć reprezentuje cztery marki hoteli o indywidualnym charakterze ale wspólnej wartości i celu jaką jest inspiracja gości. Największa austriacka grupa hotelowa (od 2016 roku pod wspólną marką "Vienna House") posiada i zarządza hotelami miejskimi oraz designerskimi obiektami "andel's by Vienna House", eleganckimi hotelami koncepcyjnymi "angelo by Vienna House", jak również naturalnym i klasycznym "Vienna House Easy". W firmie zatrudnionych jest 2200 pracowników w dziesięciu krajach, m.in. Polsce, Francji czy Rosji.

INFORMACJA PRASOWA