Na Mazurach powstaną hotele za 700 mln zł

Na Mazurach powstaną hotele za 700 mln zł
W ostatnich latach zauważalne jest coraz większe zainteresowanie Mazurami turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Szacuje się, że obłożenie w hotelach wynosi tu 35-40% i z roku na rok rośnie. Najchętniej organizowane są tutaj weekendowe konferencje i wyjazdy integracyjne. Dlatego też Warmia i Mazury stały się rajem dla inwestorów hotelowych.

Na Warmii i Mazurach jest 67 hoteli z 9040 miejscami noclegowymi. Są to jednak głównie obiekty o standardzie do 3 gwiazdek, jak np. Hotel Mazurski Dworek w Mikołajkach To otwiera szerokie perspektywy przed inwestorami planującymi wybudować w warmińsko-mazurskim hotele cztero- i pięciogwiazdkowe. W ciągu dwóch lat mają tam powstać 3 hotele z najwyższej półki. Najkosztowniejszym przedsięwzięciem będzie budowa pięciogwiazdkowego Sheratona w Tałtach koło Mikołajek, który będzie kosztował 250 mln zł. Luksusowy obiekt ma być oddany do użytku w połowie 2014 roku.

W najbliższej okolicy będzie on konkurował tylko z jednym hotelem o podobnym standardzie - Spa Dr Irena Eris w Mikołajkach.

Sheraton nie zamyka listy planowanych inwestycji w tym regionie. Eksperci wyliczają, że obok pięciogwiazdkowca pojawi się jeszcze siedem mniejszych hoteli, które w sumie będą kosztować 700 mln zł - m.in. pięciogwiazdkowy Grand Tiffi w Iławie, czterogwiazdkowy hotel Inpro w Mikołajkach oraz trzygwiazdkowiec nad brzegiem Jezioraka.

Nie wykluczone, że popyt na mazurską bazę noclegową przyciągnie w te strony operatorów sieciowych. Do tej pory tylko dwa obiekty znajdują się w posiadaniu sieci międzynarodowych: Mercure Mrongovia Resort & Spa w Mrągowie oraz Hotel Omega w Olsztynie, należący do Accor Hotels & Resorts. Oprócz tego jest jeszcze 8 hoteli będących w posiadaniu operatorów krajowych.