Na mapie Warszawy powstaje nowy obiekt konferencyjno-wystawienniczy

Na mapie Warszawy powstaje nowy obiekt konferencyjno-wystawienniczy
Na terenie dawnej hali fabryki FSO przy ul. Modlińskiej 4 i 6B w Warszawie rozpoczęła się budowa nowoczesnego kompleksu wystawienniczo-eventowego. Na działce powstanie doskonale skomunikowany, wielofunkcyjny obiekt o powierzchni użytkowej 60 tys. mkw. W jego skład wejdzie  największe w stolicy centrum targowo-konferencyjne. Prócz tego w budynku będzie mieścić się  strefa z ofertą budowlano-dekoracyjną, hotel klasy biznes, powierzchnie biurowe i parking dla ponad 1400 samochodów. Całość inwestycji ma zostać oddana do użytku w 2018 roku.

Część targowo-konferencyjna ma liczyć 20 tys. mkw. i będzie zarządzana przez spółkę Centrum Targowo-Kongresowe, od lat prowadzącą obiekt targowy przy ul. Marsa w Warszawie. Na parterze znajdować się będzie największa w stolicy hala wystawiennicza o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. Na piętrze, na powierzchni  4 tys. mkw. zaplanowana została przestrzeń konferencyjno-eventowa. Obiekt będzie wyróżniać możliwość organizacji dużych kongresów, ponadto rozległy teren dookoła obiektu będzie umożliwiać organizację imprez na powietrzu.

„Powstaje przestrzeń targowo-eventowa o największej powierzchni pod jednym dachem w stolicy. Nie będzie to jednak jedyny rekordowy parametr. Wysokość budynku, szerokość bram czy wytrzymałość podłoża sprawią, że będziemy mieć do dyspozycji obiekt o niespotykanych cechach użytkowych. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, że będziemy mogli robić wewnątrz prezentacje średniej wielkości samolotów czy wjechać do hali pociągiem, bo nowy obiekt stwarza takie możliwości techniczne. Oznacza to, że zyskamy nowe możliwości ekspozycyjne, a kreatywni w agencjach eventowych i reklamowych będą mogli puścić wodze fantazji" – komentuje Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.

Dużym atutem nowego obiektu będzie  hotel klasy biznes, w którym ma się znajdować 160 pokoi i będzie prowadzony przez jedną z największych międzynarodowych sieci hotelowych. W ramach inwestycji na powierzchni ok. 27 tys. mkw. będzie działać  całoroczna stała część wystawiennicza, gdzie swoje showroomy będą mieć firmy związane z branżą wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Nowo budowany kompleks to pierwszy projekt rewitalizacyjny części pofabrycznych terenów byłego FSO na warszawskim Żeraniu. Ma łączyć nowoczesność z przemysłowym charakterem dawnej fabryki. Koncepcja architektoniczna budynku zakłada wykorzystanie elementów hal magazynowych FSO takich jak trakcja kolejowa prowadząca bezpośrednio do obiektu czy 4-tonowa winda towarowa, które będą logistycznym udogodnieniem dla wystawców.

„Chcemy stworzyć unikatowe miejsce, które ożywi dotychczas niezagospodarowane pofabryczne tereny na warszawskim Żeraniu. Zamierzamy przy tym zachować wiele elementów dawnej hali FSO, a jednocześnie zwiększyć niektóre parametry budynku. W efekcie na mapie stolicy powstanie wielofunkcjonalny obiekt łączący nowoczesność z nietypową, postindustrialną architekturą. Sukces biznesowy przedsięwzięcia mają gwarantować nie tylko rozwiązania techniczne i architektoniczne. Do części targowej pozyskaliśmy już uznanego partnera, o ugruntowanym doświadczeniu w swojej branży, ponadto naszym niepodważalnym atutem jest też lokalizacja obiektu przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy"– mówi Radosław Tracz, prezes GlobalExpo, spółki realizującej inwestycję.

INFORMACJA PRASOWA