Minister zdrowia ogłosił lockdown w całej Polsce

Minister zdrowia ogłosił lockdown w całej Polsce

"Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem liczby dziennych zachorowań. Dynamika zakażeń zdecydowanie przyspiesza. Tempo nie maleje, ale przyrasta. Czas na zdecydowane kroki" - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasował.

Jak powiedział, tak zrobił. Minister ogłosił lockdown na terenie całej Polski. Surowsze restrykcje będą więc obowiązywać już nie tylko w 4 województwach (mazowieckim, lubuskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim), ale również w pozostałych 12 województwach.

Nowe obostrzenia mają zacząć obowiązywać w najbliższą sobotę (20 marca) i potrwać do co najmniej 9 kwietnia. 

Zamknięcie Polski oznacza zamknięcie hoteli.  Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu. 

Zamknięte zostaną również galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

W całej Polsce zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki. 

Zamknięte zostaną również baseny, sauny, łaźnie tureckie, kluby fitness i siłownie. 

Z obiektów sportowych będzie można korzystać tylko na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Stoki narciarskie będą zamknięte.

W nauczaniu szkolnym powrót do tryby zdalnego.