Mikołajkowa Sinfonietka w Centrum Kongresowym ICE Kraków!

Mikołajkowa Sinfonietka w Centrum Kongresowym ICE Kraków!

Sinfonietta Cracovia, KBF – operator Kids in Kraków oraz Kraków5020 serdecznie zapraszają na magicznie spędzone Mikołajki, które dzięki ciekawym warsztatom i niepowtarzalnym występom muzycznym przeniosą zarówno dzieci, jak i rodziców w piękny, świąteczny nastrój! 

Część warsztatowa Kids in Kraków, która odbędzie się w godzinach porannych w foyer Centrum Kongresowego ICE Kraków, zagwarantuje świetną zabawę, która połączy się z kreatywnością oraz aktywnością fizyczną. Wszystkie dzieci będą mogły wykonać oryginalne, świąteczne ozdoby takie jak gwiazdki, pacynki, bombki, renifery czy aniołki oraz zająć się układaniem ogromnych, wielkoformatowych puzzli. Dla bardziej aktywnych czeka też duży tor przeszkód! 

W części muzycznej, w programie koncertu Sinfonietki wykonane zostaną kolędy, pastorałki, muzyka w zimowym klimacie (m. in. fragment „Czterech pór roku” Vivaldiego), odbędzie się także spotkanie z Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami. Koncert poprowadzi Pani Sinfonietka (w tej roli niezrównana Danuta Augustyn), która z powodzeniem i aktywnie angażuje wszystkich słuchaczy na widowni poprzez animacje oraz zabawy muzyczne.

Wystąpią:

  • Danuta Augustyn – Pani Sinfonietka Sinfonietta Cracovia pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak
  • Krakowski Chór Dziecięcy pod dyr. Mateusza Hrynkiewicza
  • Wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego
  • Dodatkową atrakcję zapewniają kuglarze przebrani za elfy tańczące między publicznością oraz Mikołaj rozdający dzieciom zdrowe smakołyki.


Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy organizowany przez Sinfoniettę Cracovię. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość.

Cena biletu to jedynie 20 zł - przy zakupie dziesięciu biletów gwarantujemy jeden darmowy bilet dla nauczyciela/opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji grupowych można dokonywać, pisząc na adres: [email protected]. Bilety obowiązują wyłącznie na koncert – do pobrania od godz. 12.00, 17 listopada tutaj.

KIEDY? 6 grudnia 2022 | godzina 10.00 | część muzyczna: godzina 11.00

GDZIE? Centrum Kongresowe ICE Kraków | Sala Teatralna S2 | foyer