Mazowsze Regionem Partnerskim Targów LATO

Mazowsze Regionem Partnerskim Targów LATO
Region Mazowsze został Partnerem XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013, na które firma MT Targi Polska zaprasza wszystkich miłośników podróży oraz aktywnego wypoczynku. Ten Wielki Kiermasz Turystyczny odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c.

Targi LATO to miejsce, w którym odwiedzający mogą poznać pełną ofertę turystyczną przygotowaną przez polskie regiony oraz miasta. Celem organizatora jest kompleksowe przedstawienie możliwości spędzenia urlopu oraz zaplanowania wyjazdów w Polsce. W tym roku szeroko zostanie zaprezentowane Mazowsze, które jest Regionem Partnerskim tej imprezy.

Bogactwo Mazowsza

Województwo mazowieckie to zróżnicowana kraina, w której zarówno miłośnicy architektury i folkloru, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku (np. kajakarstwa, żeglarstwa, turystyki pieszej czy rowerowej) znajdą dla siebie ciekawe propozycje. W trakcie Targów LATO przedstawiciele Regionu zaprezentują ofertę turystyczną, która stale poszerza się m.in. o nowe szlaki turystyczne, edukacyjne i ścieżki rowerowe. W ślad za tym idzie rozwój bazy noclegowej i usługowej na Mazowszu.

Jak podkreśla Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – „Dzięki zaszczytnej roli Regionu Partnerskiego możemy skuteczniej promować atrakcje turystyczne na Mazowszu, a szczególnie chcielibyśmy zainteresować odwiedzających ofertą turystyki aktywnej w naszym regionie”. Dodaje także, że Targi LATO odgrywają duże znaczenie dla województwa, gdyż skierowane są głównie do mieszkańców Warszawy. A to właśnie oni stanowią jedną z kluczowych grup docelowych, do których Mazowsze chce dotrzeć z ofertą aktywnego wypoczynku.

Otwarcie sezonu

Na scenie targowej, która zostanie umieszczona przed halą, Samorząd Województwa Mazowieckiego dokona symbolicznego Otwarcia Sezonu Turystycznego na Mazowszu. Tym samym rozpocznie się targowa impreza wakacyjna, która wpisuje się w kampanię promocyjną Mazowsza pt. „Weekend dwa kroki stąd”. Na scenie przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, np. pokaz ogromnych baniek mydlanych czy występ znanego z programu X-Factor zespołu „The Chance”.

Stoisko Mazowsza otwarte dla wszystkich

Przedstawiciele Regionu zapraszają chętnych także do odwiedzenia stoiska targowego, gdzie będzie można pozyskać szczegółowe informacje na temat oferty turystycznej województwa mazowieckiego. Najmłodsi zaś będą mogli tam wziąć udział we wspólnym malowaniu pod hasłem „Pokoloruj Mazowsze”.

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują Jolanta Koczorowska, Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska, Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Warszawska Izba Turystyki.

Szybko i wygodnie pociągiem

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia czy Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

INFORMACJA PRASOWA