Maratończycy z hoteli RadissonBlu i Park Inn pobiegną dla chorych dzieci

Maratończycy z hoteli RadissonBlu i Park Inn pobiegną dla chorych dzieci
Grupa pracowników hoteli grupy Rezidor w Polsce weźmie udział w tegorocznym Maratonie Warszawskim, który odbędzie się 25 wrzesnia br. Grupa hotelarzy amatorsko uprawiających bieganie postanowiła nie tylko ukończyć Maraton, ale zebrać przy okazji 5 tys. złotych i pomóc spełnić marzenia ciężko chorych dzieci z Fundacji Mam Marzenie.

„Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy wspólna pasja – bieganie. Wszyscy pracujemy na różnych stanowiskach w hotelach Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. W tym roku postanowiliśmy wykorzystać naszą pasję, by pomóc dzieciakom z Fundacji Mam Marzenie” – mówi Krzysztof Więsław, Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, pomysłodawca akcji. „Wszyscy pobiegniemy w Maratonie Warszawskim, ukończymy go i zbierzemy 5 000 złotych. Taki jest nasz cel! Pobiegniemy nie tylko z myślą o wyniku, ale przede wszystkim aby zebrać pieniądze i pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci” - dodaje.

W Maratonie wystartuje ośmiu pracowników hoteli z Grupy Rezidor. Na co dzień pracują na różnych stanowiskach. Pomysłodawca i organizator akcji Krzysztof Więsław zwiazany z siecia 9 lat gdzie pełnie obowiązki Regionalnego Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, Wojtek Liszka od 2004 roku związany jestem z Rezidor Hotel Group w Polsce, od września 2008 pełni obowiązki dyrektora działu sprzedaży krakowskiego Radissona. Kolejny biegacz to Szef Kuchni w hotelu Radisson Blu w Gdańsku, Andrzej Lejman. Pobiegnie również Krzysztof Wozniczko Dział Konferencji w Hotelu Radisson Blu we Wrocławiu i Mariusz Konieczny Dział Techniczny krakowskiego hotelu Park Inn by Radisson. Jedyną kobietą w zespole jest Agata Dobrowolska rownież pracownik Radisson Blu we Wrocławiu. Szczeciński Hotel Radisson Blu reprezentuja: Marek Ćwiek – Kontroler Finansowy maratończyk od lat oraz Paweł Pluto-Prądziński, prywatnie sędzia piłkarski.

Zebrane pieniądze biegacze postanowili przeznaczyć na Fundację Mam Marzenie, z którą hotel RadissonBlu miał już okazję wcześniej współpracować. W ramach tej współpracy podopieczni Fundacji mieli okazję pomieszkać w hotelu i Cieszyc się wszystkimi atrakcjami pięciogwiazdkowego hotelu korzystając z basenu, urządzeń sportowych, pokoi i znakomitej restauracji.

Pomysł startu w Maratonie Warszawskim wpisuje się w działania grupy Rezidor ”Odpowiedzialni w biznesie”. W tym roku akcja odbywa się pod wspólnym hasłem ”Hotele z sercem” W czasie tego miesiąca hotele organizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, a także zbierają fundusze dla międzynarodowej fundacji ”World Childhood”.