Luksusowy akademik powstanie w Łodzi

Luksusowy akademik powstanie w Łodzi
Akademiki studentom kojarzą się jednoznacznie - ciasne pokoje, publiczne toalety o niskim standardzie, kuchnia, w której nie uraczysz lodówki. W niektórych Domach Studenckich sytuacja jest naprawdę tragiczna, a studenci nie mogą doprosić się zmian. Naprzeciw braci studenckiej postanowił wyjść łódzki Uniwersytet Medyczny. Już niebawem jego studenci zamieszkają w luksusowym apartamentowcu.

Na uczelni jest 8,5 tysiąca studentów, a tylko co ósmy ma miejsce w akademiku. Problem mają też studenci anglojęzyczni, którzy za miesiąc w akademiku płacą dwa razy więcej niż Polacy, czyli 800 zł. Jest to aż 300 osób. Do tej pory warunki mieszkaniowe nie odpowiadały kwocie za wynajem, jednak już niebawem będą mieli szansę zamieszkać w warunkach hotelu 3-gwiazdkowego, bo takie plany mają władze uczelni.

Początkowo obiekt miał być hotelem, dlatego zaplanowano w nim recepcję, ochronę i cichobieżne windy. Budowa rozpoczęła się na początku 2009 roku. Niestety prace zostały przerwane, gdyż deweloper nie zdążył dokończyć budowy przed kryzysem. Budynek stał więc niedokończony. Wyjściem z sytuacji okazała się propozycja Uniwersytetu Medycznego z Łodzi. Jego władze postanowiły kupić budynek w ratach i wybudować w nim Akademik dla studentów.

Oczywiście obiekt wymaga przebudowania. Znajdą się w nim nie pełnowymiarowe mieszkania, a jednoosobowe pokoje z łaziankami. Na każde 3 pokoje przypadnie jedna kuchnia. Wszystko w wysokim standardzie odpowiadającym 3-gwiazdkowemu hotelowi. Wewnątrz przewidziano nawet kaplicę dla muzułmanów.