Leonardo Boutique Kraków Old Town w nowej odsłonie!

 Leonardo Boutique Kraków Old Town w nowej odsłonie!

Otwarty w pierwszym kwartale 2022 roku Hotel Lonardo Boutique Kraków Old Town zlokalizowany w centrum stolicy małopolski przeszedł gruntowną renowację wnętrz, za którą odpowiedzialny był uznany architekt wnętrz specjalizujący się w projektach hotelowych – Andreas Neudahm. 

Renowacja objęła znaczną część hotelu: wszystkie pokoje, lobby, bar i restaurację.  Inspirację designu znany architekt zaczerpnął z pięknej historii miasta i jego niezwykłości: 

– Zależało mi na tym, aby tę nietuzinkową atmosferę otaczającą krakowskie Stare Miasto przenieść do hotelu. Koncepcja przytulnej, otwartej przestrzeni zastosowana w hotelu pozwoliła wybrać stonowane kolory i przytulne tkaniny. Aksamit i szorstkie faktury, modne w okresie powstania zabytkowej kamienicy, w której zlokalizowany jest hotel, łączą się z nowoczesnymi kształtami wybranych do wnętrz mebli. Współczesny design kanap, foteli i krzeseł otulony historycznymi materiałami tworzy harmonijną mieszankę nowoczesności i tradycji, która jest wszechobecna w Krakowie – komentuje Neudahm.

Remont objął części wspólne hotelu – bar oraz restaurację śniadaniową, których wnętrza zyskały w efekcie prac przytulny, elegancki i bardzo klimatyczny wygląd. Odnowionych zostało wszystkich 95 pokoi, a w ukrytym we wnętrzu kamienicy i sąsiadującym bezpośrednio z barem patio ustawiono nowoczesne meble i donice ozdobnych roślin. Jednocześnie lobby i klatki schodowe z ich zdobionymi sufitami i mozaikowymi podłogami zachowały charakter zabytkowej, ponad stuletniej kamienicy.

– Leonardo Boutique to szczególna marka, której założeniem jest dbałość o każdy detal i stworzenie dla gości atmosfery nieskrępowanej wyjątkowości. Teraz – dzięki nowemu wystrojowi goście mogą poczuć się u nas jeszcze bardziej komfortowo, a jednocześnie niezwykle swobodnie – mówi Monika Maciąg – Operations Manager w Leonardo Boutiqie Krakow Old Town.

Trzygwiazdkowy hotel znajduje się tuż przy Plantach, jednej z ulic krakowskiego Starego Miasta, które wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Lokalizacja obiektu oferującego 95 pokoi, restaurację, bar oraz patio, a także trzy sale konferencyjne gwarantuje Gościom, że w zaledwie kilka minut dostaną się do najważniejszych atrakcji miasta takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny i Kazimierz - dawnej dzielnicy żydowskiej. 


INFORMACJA PRASOWA