Leonardo Boutique Kraków Old Town już otwarty!

Leonardo Boutique Kraków Old Town już otwarty!

1 lutego w Krakowie został otwarty Leonardo Boutique Kraków Old Town, czyli trzeci obiekt izraelskiej grupy Leonardo Hotels w Polsce. Dwa pozostałe to Leonardo Royal Warsaw i NYX Hotel Warsaw. Grupa Leonardo Hotels Central Europe w Europie buduje swoją pozycję już od 15 lat. 

Grupa Leonardo Hotels w swoim portfolio ma cztery marki: Leonardo, Leonardo Royal, NYX Hotels i Leonardo Boutique. 

1 lutego nowy krakowski hotel Leonardo Boutique Kraków Old Town został otwarty w miejscu byłego hotelu Legend. Jest to 85. hotel grupy w Europie Środkowej. Proces jego przejęcia i przygotowania do otwarcia pod nowym szyldem nadzorowała Paulina Kołodziejczyk (General Manager NYX Hotel Warsaw). 

Dyrektorem nowego hotelu w Krakowie jest Monika Wacowska-Maciąg, która swoje doświadczenie zdobywała w różnych hotelach i przechodziła przez wszystkie szczeble kariery. 

– Rozpoczynamy działalność w Krakowie i jesteśmy bardzo podekscytowani tą ekspansją - przekonuje Yoram Biton, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels Central Europe. – Jako drugie co do wielkości miasto w Polsce, Kraków jest również znany jako „Florencja Północy” i stanowi ważny dodatek do Warszawy w naszym portfolio, gdzie działamy już od kilku lat. Polska gospodarka okazała się odporna na kryzys i oczekuje się, że w 2022 roku będzie rosła szybciej niż średnia UE. To właśnie tutaj chcielibyśmy wnieść swój wkład w postaci naszego doświadczenia i jesteśmy również otwarci na ekspansję oraz rozszerzenie marki w innych kluczowych miastach Polski – wyjaśnia.

Leonardo Boutique Kraków Old Town mieści się w samym sercu Krakowa, na Starym Mieście. To doskonała lokalizacja zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla turystów, chcących zwiedzić piękny i klimatyczny Kraków. Po sąsiedzku znajduje się Rynek Główny, Kościół Mariacki czy Sukiennice. Dogodną lokalizacje hotel zawdzięcza również bliskiej odległości od dworca PKP i lotniska. 

Nowy hotel pod marką Leonardo Boutique swoim gościom oferuje 100 pokoi, apartamenty biznesowe i pokoje rodzinne. 

Na terenie hotelu w Krakowie znajduje się również restauracja i część konferencyjna, która obejmuje 3 sale konferencyjne w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt audiowizualny. Sale pomieszczą do 40 osób. 


Sercem hotelu jest Patio i Lobby Bar. 

Hotel przyjmuje już pierwszych gości.

INFORMACJA PRASOWA