Kulturalnie i artystycznie w Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town

Kulturalnie i artystycznie w Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town

W dniach 6 marca – 8 kwietnia 2015 w Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town będzie można obejrzeć wystawę prac Gustawa Klimka pt. „D_konstrukcja”. Wydarzenie odbywa się przy współudziale wrocławskiej DNA Gallery.

Trwająca miesiąc wystawa młodego artysty, Gustawa Klimka, będzie możliwa do obejrzenia w eleganckim foyer na pierwszym piętrze Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town. Prócz zupełnie nowych prac powstałych w ramach serii „D_konstrukcja” zostaną wystawione również wcześniejsze dzieła malarza, takie jak „Trzy kształty”, „Powoli do przodu” cz też „Bursztynowy byk”.

Gustaw Klimek to bardzo obiecujący młody artysta, który ma na swoim koncie liczne sukcesy w postaci wystaw krajowych i zagranicznych. Jego dzieła są do zakupienia w najbardziej prestiżowych domach aukcyjnych, do których należą m.in. Sopocki Dom Aukcyjny oraz DESA Unicum.

- Twórczość Grzegorza Klimka uznawana jest za niepokojącą, mistyczną i tajemniczą. Według krytyków uważnie przygląda się otaczającej nas rzeczywistości, próbując odnaleźć podstawowe struktury rzeczy, tak aby je przeformułować i umożliwić ich nową, otwartą interpretację. Esencją jego prac jest też zróżnicowana, łącząca wiele technik i mediów metoda tworzenia obrazów. Na płótnach widzimy często wiele warstw, które są efektami mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo. Dzięki temu obrazy mają oryginalne struktury - mówi Kinga Frankowska, General Manager Galerii DNA.

Wystawa prac Gustawa Klimka w Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town to początek działań kulturalnych, które w najbliższym czasie mają mieć miejsce na terenie obiektu. Hotel pragnie, aby wspieranie kultury i sztuki na stałe wpisało się w wizerunek marki Sofitel w Polsce.

- Jednym z filarów marki obok sztuki kulinarnej i designu jest kultura. To właśnie z nich Sofitel czerpie fascynację pięknem otaczającego nas świata. Prace Grzegorza Klimka wkomponowują się w filozofię marki, która polega na łączeniu francuskiej elegancji z lokalnymi doskonałościami. Z tego powodu nie jest to na pewno ostatnia wystawa malarstwa jaką będziemy w Hotel Sofitel Wrocław Old Town gościć - komentuje Carl Artmann, Dyrektor Hotelu Sofitel Wroclaw Old Town.

INFORMACJA PRASOWA