Kulinarna akcja charytatywna sieci Starwood Hotels & Resorts i Fundacji Orimari

Kulinarna akcja charytatywna sieci Starwood Hotels & Resorts i Fundacji Orimari

W dniu 4 października 2014, już po raz szósty, odbyła się charytatywna kolacja „Smaki dobra”. Wydarzenie miało miejsce w warszawskim Sheratonie. Tym razem udało się zebrać ponad pół miliona złotych, które wesprą leczenie chorych dzieci w białostockim szpitalu.

Impreza polegała na licytacji wykwintnych dań, przygotowanych przez najlepszych szefów kuchni polskich, pięciogwiazdkowych hoteli. Najdroższym daniem okazało się sushi przygotowane z takich rarytasów jak homar, krewetki, langusta i kawior. Całość została wylicytowana za 27 tysięcy złotych. Największą zaś atrakcją okazała się kolacja z Sealem, którą wylicytowano za 120 tysięcy.

W tegorocznej edycji charytatywnej kolacji udało się łącznie zebrać 557 tysięcy złotych, ponadto firma Promed S.A. Przekazała na rzecz fundacji, sprzęt medyczny o wartości 40 tys. złotych. Część dochodu zostanie przekazana na projekt „Road to Awareness”. Jest to inicjatywa sieci Starwood Hotels & Resorts i UNICEF, która ma na celu wspomóc tworzenie systemów uzdatniających wodę w Somalii. Pozostała kwota, czyli 497 tysięcy złotych, zostanie przekazana na zakup sprzętu medycznego dla Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Impreza, w wyjątkowym stylu, została poprowadzona przez Kingę Rusin oraz Piotra Gąsowskiego. Natomiast licytację wraz z Piotrem Gąsowskim poprowadziła Dorota Wellman. Także wśród uczestników eventu można było spotkać gwiazdy m. in. Halinkę Mlynkovą czy Piotra Rubika.

Charytatywna kolacja „Smaki dobra” odbyła się w tym roku już po raz szósty. Przez ten czas, dzięki współpracy Fundacji Orimari i sieci Starwood Hotels & Resorts, udało się zebrać ponad 3 miliony złotych, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych na terenie całego kraju.

INFORMACJA PRASOWA