Krystian Herba wjechał rowerem na najwyższy hotel w Europie

Krystian Herba wjechał rowerem na najwyższy hotel w Europie
Krystian Herba - 30-latek z Rzeszowa pokonał swój własny rekord wjeżdżając na ostatnie, 52. piętro Gran Hotelu Bali w Madrycie. Musiał tym samym pokonać rowerem 921 stopni schodów.

Gran Hotel Bali w Madrycie to najwyższy hotel w Europie. Krystian Herba wjechał na jego ostatnie piętro w zaledwie dziewiętnaście minut i dwadzieścia siedem sekund. - Wystarczająco się napracowałem. W drodze powrotnej skorzystam z windy - powiedział Krystian Herba po swoim wyczynie.

Rzeszowianin po schodach nie wjeżdżał, lecz wskakiwał. Od pierwszego do ostatniego stopnia nie mógł stanąć na przednim kole, ani podeprzeć się.

Krystian jest pięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski w trialu rowerowym. Na swoim koncie ma kilka wyczynów podobnych do tego z Madrytu. Sukcesem Krystiana jest wjazd na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, oraz na 50-metrową Millennium Tower w Wiedniu. W jego planach był również wjazd na 44. piętro warszawskiego hotelu InterContinental, a najnowszym celem jest 63-piętrowa Wieża Targowa (Messeturm) we Frankfurcie - najwyższy budynek Niemiec, a kiedyś całej Europy.