Krakow Business Run dwukrotnie większy

Krakow Business Run dwukrotnie większy
6 maja 2013 rozpoczną się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Krakow Business Run 2013, którego współorganizatorem jest Radisson Blu Hotel Kraków. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1000 biegaczy. Tegoroczna edycja zmieści dwukrotnie więcej osób, a dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup protez nóg dla Agnieszki, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Krakow Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który 15 września 2013 odbędzie się po raz drugi. Edycja 2012 zgromadziła na starcie 1000 osób, czyli 200 pięcioosobowych zespołów biegaczy z prawie setki krakowskich firm. Tegoroczny bieg będzie dwukrotnie większy.

- W ubiegłym roku ze względu na ogromne zainteresowanie uczestnictwem, przenieśliśmy imprezę z Placu Szczepańskiego na Rynek Główny. W tym roku jesteśmy gotowi, by w strefie zmian, czyli na najtrudniejszym odcinku trasy, zmieścić jeszcze większą liczbę biegaczy. Dzięki doświadczeniu z poprzedniej edycji 15 września na starcie Krakow Business Run może stanąć aż dwa tysiące osób, czyli 400 pięcioosobowych zespołów – mówi Wojciech Liszka, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu, współorganizator imprezy z Radisson Blu Hotel Kraków.

Liczba uczestników została dwukrotnie zwiększona jednak miejsca na starcie nadal są limitowane. Chociaż zapisy rozpoczną się 6 maja, to już teraz osoby, które chcą zdążyć zgłosić drużynę, mogą zostawić adres mailowy na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Dzięki temu otrzymają wiadomość w chwili otwarcia zapisów.

Krakow Business Run dedykowany jest podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom, ze względu na różne zrządzenia losu żyjącym bez kończyn. Ubiegłoroczna edycja biegu pomogła Justynie Topa, młodej dziewczynie, która w wyniku ciężkiej choroby straciła nogę na wysokości uda.

W tym roku beneficjentką biegu jest 25-letnia krakowska studentka Agnieszka Harasim, która urodziła się bez nóg. Agnieszka, jest młoda, energiczna i nie lubi nudy. Nie lubi się poddawać i wierzy, że może być inspiracją dla osób w podobnej sytuacji. Chce im udowodnić, że kalectwo nie przekreśla reszty życia. Jednak teraz to właśnie ona potrzebuje pomocy.

Radisson Blu Hotel Kraków od lat aktywnie angażuje się w akcje społeczne i pomocowe. Krakow Business Run jest wśród nich jedną z z najważniejszych i inicjatyw.
- Jesteśmy świadomi tego, że nasz hotel znajduje się w pięknym historycznym mieście, pełnym wspaniałych, pełnych energii ludzi. Wiemy też, że jako firma nie tylko powinniśmy czerpać z zasobów Karkowa lecz również dawać coś od siebie. Dlatego współorganizujemy Krakow Business Run. Ta impreza sprawia, że Kraków staje się miastem, w którym lepiej się mieszka, a do tego możemy pomóc zmienić życie konkretnej potrzebującej osoby – dodaje Wojciech Liszka.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


INFORMACJA PRASOWA