Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to autorski program rezydencji dla artystów, do którego spłynęło ponad 100 zgłoszeń z całej Europy. Do finału zaproszonych zostało 4 rezydentów, którzy mogli spędzić do 3 tygodni w NYX Hotel Warsaw, znajdującego się w samym centrum stolicy. To właśnie ten hotel i widok z okien pracowni artystycznej na 15 piętrze budynku miał wzbudzić inspirację do tworzenia pracy o temacie „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”. 

W środę 21 września, podczas wieczornej prezentacji prac wykonanych w ramach projektu NYX Hotels – Art Lives Here, goście mogli podziwiać cztery dzieła, które zostały stworzone przez młodych twórców podczas ich artystycznych rezydencji w hotelu. Po dogłębnych oględzinach Jury jednogłośnie zadecydowało, że praca należąca do francuskiej artystki Laure Catugier będzie tą zwycięską i tym samym zostanie w NYX Hotel Warsaw na stałe.

Rezydencja NYX Hotel Warsaw to pionierski projekt z obszaru artbrandingu w Polsce, który udowadnia, że nowoczesne myślenie o rozwoju marki polega na docieraniu do licznych i bardzo różnorodnych grup odbiorców i wsłuchiwanie się w sygnały od nich płynące. Sukces programu rezydencyjnego potwierdza bardzo wysoka jakość prac, które powstały dzięki artystom – przekonuje Jacek Sosnowski Kurator Kolekcji Sztuki w NYX hotel Warsaw.

ARTYSTA INSPIROWANY KRAJOBRAZEM MIEJSKIM 

Wszyscy artyści (Z Rumunii, Francji, Ukrainy i Polski) zaprezentowali wspólny temat „Artysta inspirowany krajobrazem miejskim” na różne, zupełnie odmienne sposoby. 

Jury konkursu w składzie: Jacek Sosnowski, Paulina Kołodziejczyk, Mariusz Waras, Marta Kołakowska, Marcin Władyka i Iris Barak jako zwycięską pracę ogłosili imponujący kolaż autorstwa Laure Catugier – pochodzącej z Francji artystki, mieszkającej i pracującej w Berlinie. 

Zwyciężczyni z wykształcenia jest architektką. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich. 

Mural liczący prawie 8 metrów długości i blisko 2,5 metra wysokości na stałe powiększy kolekcję sztuki NYX Hotel Warsaw. Dzieło będzie zdobiło ścianę na 4 piętrze hotelu, w przestrzeni, która jest dostępna dla wszystkich gości.

Konkurs NYX Hotels - Art Lives Here to niezwykłe doświadczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 3-tygodniowe rezydencje okazała się owocna dla każdego z artystów. Jestem przekonana, że przyszłe lata przyniosą kolejne edycje tego projektu i na stałe wpisze się on w nasze plany marketingowe – powiedziała Paulina Kołodziejczyk Multi Property Manager.
INFORMACJA PRASOWA